W dniu dzisiejszym na sesji Rady Miasta Radni przegłosowali projekt uchwały na mocy, której Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej przekształcone zostanie na Miejski Zakład Komunikacji.

Decyzja ta miała związek z przystąpieniem Gminy Ostrowiec Świętokrzyski do programu „Ekologiczny transport miejski”. Nowa baza Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego przy ulicy Samsonowicza, nowoczesne klimatyzowane i ekologiczne autobusy, myjnia samochodowa oraz stacja paliw. Wszystko to dzięki inwestycji, która rozpocznie się niebawem na terenach należących do Gminy Ostrowiec Świętokrzyski. Wzeszłym roku w tej sprawie została podpisana pre-umowa pomiędzy prezydentem Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosławem Górczyńskim i Marszałkiem Województwa Świętokrzyskiego Adamem Jarubasem na dofinansowanie z Regionalnego Programu Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014– 2020 projektu pn. „Ekologiczny transport miejski w Ostrowcu Świętokrzyskim”.

Dzięki realizacji nowego projektu zostanie zakupionych także 10 nowych niskoemisyjnych autobusów spełniających normę EURO VI, w tym jeden hybrydowy. Powstanie też 40 nowych wiat przystankowych. Projekt obejmie również zakup i wdrożenie systemu biletu zintegrowanego – tzw. karty miejskiej, budowę Bike&Ride oraz Park &Ride, a także budowę ścieżki rowerowej o łącznej długości o. 2,57 km, przebudowę lub modernizację oświetlenia ulicznego na energooszczędne oraz przeprowadzenie kampanii promującej ekologiczny transport. Zakończenie inwestycji przewidziano na 2021 rok.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.