Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrowiec Świętokrzyski

Życzenia Prezydenta Miasta Jarosława Górczyńskiego oraz Przewodniczącej Rady Miasta Ireny Rendudy - Dudek z okazji Dnia Kobiet

 

Już w ten weekend ostrowiecki Rynek nabierze wyjątkowego, świątecznego charakteru. Wiosenne, kwiatowe elementy będą częścią oprawy przygotowanej na 8 marca czyli Dzień Kobiet.

Tego dnia na nasze panie czekać będzie wiele niespodzianek, w tym między innymi kwiatowa oraz możliwość zrobienia fotografii na specjalnej ściance. Wykona ją miejski fotograf, wręczając od razu odbitkę. Sesje fotograficzne pod hasłem „Ostrowczanka na piedestale” będą realizowane w dwóch turach – w godz. 10.00 – 12.00 oraz 15.00 – 17.00. Dodatkowymi atrakcjami tego dnia będą prowadzony z Radiem Ostrowiec koncert życzeń, a o 17.00 transmitowany online na profilu facebookowym Miejskiego Centrum Kultury koncert w wykonaniu Studia Wokalnego Pandora, przy udziale gości specjalnych – Alberto Amatiego oraz Nazara Tatsyshyna. Wieczorem, Panie, które lubią filmowe seansey, mogą skorzystać z przygotowanej na ten dzień propozycji, czyli Kina w kobiecy klimacie (bilety – zgodnie z cennikiem MCK).

- Mimo zimowej aury na dworze na Rynku już w ten weekend zagości wiosna dzięki małej niespodziance, którą przygotowaliśmy dla Państwa. Będzie to specjalna dekoracja, dedykowana Dniu Kobiet i już dzisiaj wyeksponowana na Rynku tak, żeby mieszkańcy mogli się nią cieszyć przez cały weekend – mówi prezydent miasta Jarosław Górczyński. – To już kolejne wydarzenie, w ramach którego nasz Rynek zyska wyjątkową oprawę. Walentynkowa dekoracja spotkała się z bardzo entuzjastycznym i ciepłym odbiorem ze strony naszych mieszkańców, a teraz przyszła kolej na Dzień Kobiet. To dopiero pierwsze działania w ramach szerszej akcji, a właściwie kampanii promocyjnej pod hasłem „Rozkręcamy Rynek”. Nasze miasto się zmienia i pięknieje. Chcemy, aby ostrowczanie czuli się w mieście dobrze i aby chętnie spędzali tu wolny czas. Zależy nam aby Rynek miejski, stał się miejscem spotkań i relaksu ostrowczan. Tak więc zachęcamy do odwiedzania Rynku, który stosownie do okazji będzie się zmieniał i to specjalnie dla Państwa, a już w najbliższy poniedziałek zapraszamy wszystkie panie do wspólnego świętowania ich święta. Do zobaczenia.