Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrowiec Świętokrzyski

Apelujemy o większą ostrożność na drogach. Ostatnie dwa wypadki śmiertelne, do których doszło na terenie naszego powiatu pokazują wagę problemu. Decydujący czynnik zagrożenia w ruchu drogowym dotyczy samych kierowców. Dlatego też przypominamy, że ich nieostrożność może skończyć się czyjąś śmiercią.

Zagrożenia w ruchu drogowym to dość złożone i obszerne zagadnienie. Przypomnijmy, że policyjne statystyki, dowodzą, że w dalszym ciągu tym najistotniejszym czynnikiem decydującym o bezpieczeństwie na drodze pozostaje czynnik ludzki. Rozwaga kierowców, podczas jazdy ma decydujący wpływ na bezpieczeństwo uczestników ruchu - czyli to jak się zachowujemy, czy stosujemy się do przepisów ruchu, czy wsiadamy za kierownicę po alkoholu, czy uważamy na to co dzieje się na drodze, czy jesteśmy wypoczęci i życzliwi wobec innych użytkowników drogi. Najczęstszą przyczyną wypadków drogowych jest nadmierna prędkość pojazdów oraz niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Niestety nie wszyscy kierowcy bezpiecznie docierają celu.

O tym wszystkim muszą pamiętać również fani „dwóch kółek”. Najczęstszą przyczyną wypadków z udziałem motocyklistów jest m.in. nadmierna prędkość i przecenianie swoich umiejętności, przejeżdżanie na czerwonym świetle, wciskanie się między samochody, a w końcu zwykłe popisy. Przypomnijmy, że jednoślady nie posiadają ani pasów, ani poduszek powietrznych. Zderzenie motocyklisty z innym pojazdem lub drzewem, zwykle kończy się tragicznie.

Policjanci kolejny raz apelują o rozwagę! Pamiętajmy! Najwięcej zależy od nas samych i że każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych.

 

Opr. EW

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim