W ciągu minionego weekendu policjanci z ostrowieckiej jednostki wyeliminowali z ruchu drogowego sześciu nieodpowiedzialnych kierujących. Niechlubnym rekordzistą okazał się 60-letni mieszkaniec gminy Waśniów. Mężczyzna kierował pojazdem marki audi mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

W ciągu minionego weekendu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowieckiej komendy wyeliminowali aż sześciu nieodpowiedzialnych kierujących. Jako pierwsza w minioną sobotę o godzinie 6.15 w miejscowości Przyborów, do kontroli drogowej zatrzymana została 33-letnia rowerzystka. Kobieta zdecydowała się na jazdę swoim jednośladem mając blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Ostrowczanka została ukarana mandatem karnym w wysokości 2500 złotych. Kolejno kilka minut później w miejscowości Janik w ręce stróżów prawa „wpadł” 61-latek. Mężczyzna kierował ciężarowym iveco w stanie po użyciu alkoholu. Za to samo wykroczenie odpowie jeszcze 18-letni kierowca pojazdu marki Ford oraz 45-letni kierowca citroena.

Niemałe kłopoty czekają również 39-letniego kierowcę pojazdu marki Hyundai. Mężczyzna został zatrzymany tego samego dnia do kontroli drogowej na ul. Kilińskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Badanie alkomatem wykazało, że ostrowczanin kierował swoim autem mając ponad pół promila alkoholu w organizmie.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 60-letni mieszkaniec gminy Waśniów, który mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie podróżował w miejscowości Piotrów pojazdem marki Audi.

Kolejny raz apelujemy do kierujących o to, by przed jazdą sprawdzili czy są trzeźwi, jeżeli poprzedniego dnia spożywali alkohol. W każdej komendzie, także w Ostrowcu Świętokrzyskim znajduje się tzw. alkomat, którym można przebadać się przed wyruszeniem w podróż. Nie ma pobłażania dla nietrzeźwych na drodze. Jazda na „podwójnym gazie” grozi spowodowaniem wypadku i śmiercią nie tylko osób znajdujących się w aucie, ale także przypadkowych uczestników ruchu drogowego.


 

Opr. EW

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim