• Świąteczne spotkania z ostrowczanami.
 • W ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, której celem jest propagowanie codziennego czytania najmłodszemu pokoleniu jako skutecznej i przyjaznej metodzie wspomagania ich wszechstronnego rozwoju, na zaproszenie Publicznego Przedszkola Nr 7 w Ostrowcu Św. funkcjonariusze Komendy Powiatowej PSP w Ostrowcu Św. wzięli udział w niecodziennym spotkaniu z maluchami. Dzieci z ...
 • Stawki podatków zamrożone na kolejny rok. <a href=Ostrowiec Świętokrzyski jest wiarygodnym partnerem" style="max-width: 100%; height: auto;" />
 • Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza do składania ofert na dostawę ciągłą, całodobową nierytmiczną paliw do pojazdów i sprzętu silnikowego komendy przez okres 12 miesięcy (tj. od 01.01.2020r. do 31.12.2020 r.), z uwzględnieniem niedziel, świąt i dni wolnych od pracy. Uprzejmie prosimy o składanie ofert do pokoju 201 Sekretariat Komendy ...
 • Nowa hala na Targowisku Miejskim
 • Spotkanie mikołajkowe na ostrowieckim Rynku
 • Kondolencje z powodu śmierci Zygmunta Waszki
 • Powstaje pięć otwartych stref aktywności
 • W dniu 26 listopada 2019 r. na terenie Ostrowieckiego Browaru Kultury odbyły się uroczyste obchody 100- lecia Polskiego Czerwonego Krzyż. Podczas święta tej bogatej historycznie instytucji, pełniącej współcześnie bardzo ważną rolę w społeczeństwie nie mogło zabraknąć ostrowieckich strażaków. Strażacy w codziennej służbie współdziałają z PCK podczas wielu akcji edukacyjnych, ćwiczeń, ...
 • Nowe boisko w ramach Budżetu Obywatelskiego
 • Jakie plecaki będą idealnie pasowały do szkoły i podwórko

  Plecaki do szkoły - dzieci vs. rodzice

  Atrakcyjny wygląd plecaka, to dla dziecka podstawa i główne kryterium, jakim się kieruje przy jego wyborze. Zazwyczaj wymaga przy tym konkretnego koloru lub wzoru. Bywa też, że zainspirowane grą lub bajką, chce aby na plecaku pojawił się również konkretny motyw. Rodzice wiedzą jednak, że oprócz odpowiednich efektów wizualnych, wybrany model musi być także praktyczny i funkcjonalny. Tylko te cechy zapewnią bowiem uczennicy czy uczniowi potrzebny komfort i wygodę podczas jego noszenia.

  Jak zatem przygotować się do zakupów w obliczu zbliżającego się nowego roku szkolnego? Na który plecak postawić? No i przede wszystkim - co warto wiedzieć wybierając konkretny jego model dla naszego dziecka?

  Jak wybrać plecak dla naszego dziecka?

  Wybierając plecak szkolny dla naszego dziecka, musimy zwrócić szczególną uwagę na kilka zasadniczych kwestii. Przede wszystkim liczy się jednak wiek naszej pociechy. W zależności zatem od tego do której klasy uczęszcza i czy chodzi na zajęcia dodatkowe, wybór paść powinien na tornister, plecak lub model, który traktować można, jak swoisty zestaw.

  Zazwyczaj dla pierwszoklasistów wybiera się tornister. Jest on usztywniany, dlatego pozwala zachować prawidłową postawę ciała. Co więcej, dzięki sztywnym brzegom chroni podręczniki przed pognieceniem. Łatwo znaleźć w nim też potrzebne rzeczy, dzięki czemu maluchy nie mają większych problemów ze zlokalizowaniem drugiego śniadania czy konkretnego zeszytu. Poza tym, tornister zazwyczaj zapinany jest na klamry, a to dodatkowo ułatwia małym dzieciom korzystanie z niego.

  Nieco starsi uczniowie częściej wybierają klasyczny plecak. Jego rozmiar powinien być jednak dostosowany do budowy ciała dziecka. A to oznacza, że górna krawędź nie może wystawać poza linię szyi. Z kolei dolna musi kończyć się maksymalnie na linii pleców. Gdy plecak wyposażony jest w szelki, tym lepiej. To dzięki nim możliwe jest bowiem lepsze rozłożenie jego ciężaru.

  Szkolne plecaki, które łączą w sobie zarówno plecak, portfel, jak i worek na trening czy lekcje wychowania fizycznego, to tak zwane zestawy. Takowe nie bez powodu cieszą się ostatnio coraz większą popularnością. Dzięki nim, a także wielu przegródkom możliwe jest bowiem higieniczne przenoszenie wielu przedmiotów jednocześnie. Nic zatem dziwnego, że większe możliwości, jakie dają zestawy skłania wielu rodziców do wybrania w trakcie szkolnych zakupów właśnie ich.

  Jakie plecaki będą idealnie pasowały do szkoły i na podwórko?

  Niezależnie jednak od tego, na co postawimy w danym roku szkolnym, pamiętajmy o tym, że wybrany model może służyć też w trakcie innych zajęć. Niekiedy nie ma bowiem sensu, aby decydować się na plecak stricte szkolny, kiedy wiemy, że nasze dziecko będzie używać go też w trakcie treningów, różnego rodzaju wyjść czy po prostu na podwórku. Szkoda też pieniędzy na to, by jednocześnie kupować mu dwa rodzaje torby.

  Dlatego właśnie, plecak dla nastolatka czy też plecak dla nastolatki, powinien być przede wszystkim uniwersalny. Młodzi ludzie są bowiem bardzo aktywni, wszędzie ich pełno, a ze względu na to, że noszą przy sobie coraz więcej gadżetów, potrzebują miejsca w którym mogliby je schować. Gdy prosto ze szkoły wybierają się na inne zajęcia, spotkanie ze znajomymi czy jakikolwiek inny wypad, warto by ich plecak był do tego przystosowany.

  Młodzieżowe plecaki szkolne, które z powodzeniem zabierać będzie można na różnego rodzaju spotkania, a także dalsze wycieczki, to na przykład modele skórzane. Są one nie tylko oryginalne, niezwykle trwałe i odporne, ale także, a może przede wszystkim – ponadczasowe. Nie ma więc obaw, że zniszczą się po kilku miesiącach lub zostaną rzucone w kąt w momencie, gdy minie na nie moda. Dlaczego? Bo skóra, to tworzywo, które prym w stylizacjach wiedzie przecież od niepamiętnych czasów. I nie zanosi się, aby coś w tej kwestii uległo zmianie. Co więcej, produkty z naturalnej skóry kochają zarówno ludzie młodzi, jak i ci dojrzalsi. Nastolatkowie równie pozytywnie, co ich rodzice podchodzą więc do rozwiązań tego rodzaju.

  Jak prawidłowo nosić plecak?

  Mimo, że mogłoby się wydawać, iż każdy powinien nosić go w swoim stylu, a więc przez jedno ramię, w rękach lub klasycznie - na plecach, nie do końca jest to prawdą. Nieprawidłowa postawa, którą dziecko wówczas przyjmuje może sprowadzić na nie wiele problemów zdrowotnych, a już na pewno tych związanych ze schorzeniami kręgosłupa.

  Plecaki młodzieżowe nonszalancko przewieszone przez jedno ramię, to ryzyko wielu powikłań w przyszłości. Warto o tym pamiętać i upominać dziecko, gdy plecak lub tornister nosi właśnie w ten sposób. Po kilku upomnieniach na pewno weźmie sobie ono do serca ryzyko problemów i w nawyk wejdzie mu odpowiednie
  i najbardziej optymalne ułożenie - na plecach.

  Co więcej, o fakcie tym nie warto zapominać nigdy. Niezależnie od tego czy kupujemy naszemu dziecku model materiałowy, czy też skórzany - kwestia ta zawsze jest tak samo istotna. A zwrócenie na nią uwagi, to oznaka troski i odpowiedzialności za dziecko.

  Źródło zdjęć plecaków: https://supergalanteria.pl/

  Prezent dla adwokata, pracownika biurowego lub zawodowego kierowcy

  Kiedy myślimy nad idealnym prezentem dla mężczyzny, zawsze warto wziąć pod uwagę jego zawód. A już na pewno wtedy, gdy nie mamy pomysłu na to, co moglibyśmy mu podarować. I nie chodzi wcale o to, by upominek kojarzył się z obowiązkami służbowymi. Chodzi raczej o to, by w nich pomagał!

  Pracownikowi biurowemu możemy kupić na przykład antystresową piłeczkę lub mate masującą kręgosłup. Tak by długie, nierzadko stresujące godziny przed biurkiem nie odbiły się na jego kręgosłupie. Zawodowemu kierowcy możemy podarować natomiast kubek termiczny, by kawa w czasie jazdy nie stygła mu zbyt szybko. Adwokat będzie z pewnością zadowolony ze skórzanego etui na dokumenty. Przykłady można tak naprawdę mnożyć…

  A z czego ucieszy się lekarz?

  Wybieramy aktówkę męską dla lekarza - co powinna mieć?

  Jeśli mamy w rodzinie lekarza i planujemy wręczyć mu prezent z okazji zbliżających się wielkimi krokami świąt Bożego Narodzenia, wybór nie może być byle jaki. Szczególnie, że ludzie o takiej, a nie innej profesji są nie tylko dokładni, ale wręcz precyzyjni. Dostrzegą wszelkie niedociągnięcia i niedoskonałości. Wysoka jakość produktu jest więc w tym przypadku priorytetowa!

  A co może zapewnić większą perfekcję, niż prezent z zakresu galanterii skórzanej? Pewnie nic. Wyroby z naturalnej skóry, które cieszą się zresztą popularnością od niepamiętnych czasów, wykonywane są z ogromną dbałością o każdy szczegół. Do tego, skóra jest ceniona w zasadzie we wszystkich kręgach. Uznaje się ją za materiał trwały, solidny i w zasadzie niezniszczalny. Jeśli właściciel skórzanego portfela, skórzanych butów czy paska odpowiednio dba o swój dodatek, nie ma możliwości by ten w szybkim czasie popękał lub stracił na estetyce.

  Wybieramy aktówkę męska dla lekarza – co powinna mieć

  Powracając jednak do profesji lekarza i idealnego prezentu właśnie dla niego. Decydując się na wyrób skórzany do wyboru mamy oczywiście pasek ze skóry, skórzany portfel lub torbę. Ta ostatnia ze względu na specyfikę wykonywanego zawodu jest szczególnie ważna. Dla lekarza idealnym rozwiązaniem będzie nie tyle zwykła torba do pracy, co aktówka.

  Wybierając jednak męską aktówkę dla lekarza jest kilka zasad, którymi powinnyśmy się kierować…

  Aktówka do zadań specjalnych - w drodze do pacjenta!

  Aktówka, to z całą pewnością klasyka gatunku. Teczka męska tego rodzaju dostępna jest na rynku w wielu kolorach i fasonach. Te modele, które są nieco w swej formie swobodniejsze, idealnie nadają się do codziennego użytku. Jeśli styl naszego solenizanta jest raczej niezobowiązujący, możemy pokusić się o męską aktówkę właśnie tego rodzaju. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że lekarze zazwyczaj chcą uchodzić za ludzi poważnych, lepiej skupić się modelach biznesowych i oficjalnych.

  Kolor męskiej aktówki, którą chcemy kupić w prezencie bliskiej osobie, najlepiej jest kolorystycznie dobrać do pozostałych dodatków, które nosi. Jeśli nie do końca wiemy, jakie barwy dominują w codziennych stylizacjach znajomego nam lekarza - postawmy na uniwersalną i sprawdzoną czerń. Ten kolor pasuje bowiem do wszystkiego.

  Nie bez znaczenia pozostaje również wnętrze skórzanej teczki. Lekarzowi z pewnością przyda się aktówka z przegródkami i sporą ilością miejsca - na laptopa, dokumenty i pliki recept do wypisania. Raczej zrezygnujmy z małej torby, do której ledwo co się mieści. Specjaliści noszą przy sobie naprawdę dużo rzeczy. Szczególnie, jeśli do swoich pacjentów wyjeżdżają w teren. Dlatego im w prezencie najlepiej podarować pakowne, duże aktówki. Niektóre są nawet wyposażone w pasek do przewieszenia przez ramię. Gdy ciężar staje się zbyt uciążliwy, jest to z pewnością doskonałe rozwiązanie.

  Niezależnie jednak od tego, na który rodzaj teczki się zdecydujemy, warto pamiętać o tym, by była ona wykonana ze skóry. Tak jak zostało już bowiem wspomniane na samym początku - skórzane produkty uchodzą za dodatki najlepszej jakości. Aktówka ze skóry będzie więc dla lekarza nie tylko prezentem praktycznym, ale i takim z którego będzie on dumny. A przecież o to właśnie chodzi w obdarowywaniu innych...

  Zdjęcia skórzanych teczek: https://paoloperuzzi.it/

 • 101 lat Niepodległości