Trzej nietrzeźwi rowerzyści zatrzymani w naszym powiecie w weekend
W ostatni weekend, nasza społeczność była świadkiem nieodpowiedzialnego zachowania trzech rowerzystów, którzy mimo spożycia alkoholu, zdecydowali się wsiąść na rowery. W konsekwencji, każdy z nich został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych. Takie zdarzenia przypominają o nieustannej potrzebie przestrzegania zasad trzeźwości za kierownicą – niezależnie od rodzaju pojazdu.
  1. Zatrzymanie trzech nietrzeźwych rowerzystów w naszym powiecie.
  2. Wpływ alkoholu na zdolności kierujących i potencjalne niebezpieczeństwa.
  3. Wysokość nałożonych mandatów karnych.
  4. Apel o zachowanie trzeźwości podczas kierowania pojazdem.

Alkohol za kierownicą, niezależnie od tego, czy mowa o samochodzie, czy rowerze, stanowi poważne zagrożenie. W miniony weekend, policja naszego powiatu miała pełne ręce roboty, zatrzymując trzech rowerzystów, którzy pomimo spożycia alkoholu, zdecydowali się na jazdę. Wśród zatrzymanych znalazł się 65-letni mieszkaniec gminy Bodzechów, który miał ponad pół promila alkoholu w organizmie, a także 46-letni mieszkaniec gminy Ćmielów z blisko 3 promilami alkoholu oraz 63-latek z gminy Waśniów, który miał ponad 2 promile.

Te nieodpowiedzialne decyzje skończyły się nałożeniem mandatów karnych w wysokości 2500 złotych na każdego z nich. Jest to przestroga dla wszystkich uczestników ruchu drogowego, że nietrzeźwość za kierownicą jest surowo karana, niezależnie od rodzaju pojazdu. Nietrzeźwi kierowcy, prowadząc w stanie upojenia alkoholowego, stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego. Ich zdolność do prawidłowego oceniania sytuacji na drodze jest znacząco ograniczona, co może prowadzić do tragicznych w skutkach wypadków.

Warto pamiętać, że nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie może mieć negatywny wpływ na naszą zdolność do koncentracji oraz refleks. Decyzja o wsiadaniu na rower lub za kierownicę innego pojazdu powinna być zawsze poprzedzona gruntownym przemyśleniem i oceną swojego stanu. Apelujemy do wszystkich mieszkańców o nieustanne przestrzeganie zasad trzeźwości podczas kierowania pojazdem, dla bezpieczeństwa swojego i innych.


Na podstawie: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim