Na co zwrócić uwagę przy wyborze legginsów?

Legginsy są nieodłącznym elementem garderoby każdej kobiety. Sięgamy po nie wtedy, gdy chcemy poczuć się komfortowo i swobodnie. Nierzadko to właśnie na nie pada wybór, gdy spędzamy luzy dzień w domu bądź wybieramy się na trening. Wiele kobiet traktuje legginsy jako doskonałą alternatywę dla zwykłych spodni. Nic więc dziwnego, że niezwykle często pojawia się pytanie dotyczące elementów, na które należy zwrócić uwagę podczas wyboru legginsów. Jakie powinny być, aby zapewnić maksymalny komfort i wygodę?

Jakie powinny być idealne legginsy?

Idealne legginsy to takie, w których po prostu czujemy się dobrze. Jedno przymierzenie w sklepie rzadko kiedy jednak wystarcza, aby mieć co do ich wygody stuprocentową pewność. Musimy więc zapoznać się z parametrami, które mają najważniejsze znaczenie dla oceny wygody konkretnego modelu legginsów.

Legginsy - wybierz odpowiednią jakość materiału

To właśnie materiał, z którego zostały wykonane legginsy, ma największy wpływ na komfort noszenia. Powinny być wykonane z wysokiej jakości, elastycznego materiału, który pozwala na pełną swobodę ruchów. W końcu legginsy bardzo często towarzyszą nam na siłowni czy podczas biegu. Czyli wszędzie tam, gdzie elastyczność ma największe znaczenie. Tuż obok tego parametru, kluczowa jest także grubość materiału. Upewnij się, że legginsy po prostu nie prześwitują. W tym celu wykonaj prosty test. Gdy po prostu stoisz w mierzonych legginsach, nie jesteś w stanie w stu procentach ocenić, czy materiał prześwituje. Zrobisz to jednak, wykonując przysiad i przyglądając się w lustrze. Jeśli Twoja bielizna jest widoczna na pośladkach, szukaj dalej.

Odpowiedni krój legginsów - dlaczego jest tak ważny?

Krój legginsów jest ważny nie tylko, gdy chcemy wybrać ten dopasowany do kształtu naszej sylwetki. Bardzo często rolą legginsów jest zatrzymanie na swoim miejscu skóry w konkretnych obszarach naszego ciała. To właśnie dlatego popularność legginsów z wysokim stanem stale wzrasta. W tym przypadku jednak również przetestuj mierzony model. Wykonaj kilka ćwiczeń w miejscu, aby upewnić się, czy wysoki stan szybko nie zmieni się w niski.

Kilka testów w przymierzalni wystarczy, by wybrać odpowiednie legginsy dla siebie. Pamiętaj, by nie kierować się wyłącznie ich wyglądem, a przede wszystkim wygodą i swobodą noszenia. W końcu to właśnie w takich celach powstał ten element garderoby - by zapewnić pełny komfort podczas wykonywania wszelkich aktywności fizycznych. Nawet prac domowych czy spaceru do pobliskiego sklepu.