Niezbędne naprawy Twojego dachu przed zimą

Musisz naprawić swój dach przed nadejściem zimy aby nie ryzykować, że zawali się on pod ciężarem lodu i śniegu. Ale naprawy kosztują, a tego większość właścicieli domów nie ma przewidzianego w budżecie o tej porze roku. Na szczęście istnieją sposoby, aby poradzić sobie z tym zadaniem w ramach budżetu i mieć pewność, że dach nad głową nie będzie przeciekał w styczniu. A nawet jeśli uważasz, że nie możesz sobie pozwolić na naprawy w tej chwili, są rzeczy, które możesz zrobić, aby przedłużyć żywotność podstawowej ochrony domu przed matką naturą przez co najmniej kolejny rok lub dwa.

Oszacowanie szkód

Zadaj sobie następujące pytania, aby określić, ile pracy jest wymagane: Czy na dachu występują wyboczenia, zagłębienia lub ugięcia? Czy są luźne lub brakujące gonty? Czy rynny są zatkane lub rozpadają się? Jeśli dach jest poważnie uszkodzony, prawdopodobnie trzeba będzie go wymienić.

  • Jeśli Twój dach jest w większości nienaruszony, ale wymaga naprawy, zaoszczędzisz pieniądze, wykonując łatwe naprawy samodzielnie. W razie potrzeby należy nosić rękawice, okulary i maskę do oddychania, aby uniknąć skaleczeń, drzazg i narażenia na szkodliwy pył.
  • Jeśli uszkodzenia są niewielkie i masz wystarczające doświadczenie, aby wiedzieć, jak je naprawić, możesz zaoszczędzić na kosztach wynajęcia profesjonalisty.

Wynajęcie profesjonalnej firmy dekarskiej Możesz uzyskać szacunki od wykonawców dachów w pobliżu. Upewnij się, że posiadają oni licencję na prowadzenie działalności w Twoim regionie i gwarantują swoją pracę. Ślepo zatrudniając najtańszego wykonawcę może nie być najlepszym rozwiązaniem, ponieważ źle zainstalowane pokrycia dachowe Legionowo mogą prowadzić do wycieków. Uzyskaj oszacowanie pracy i zaplanuj pracę na czas, kiedy nie musisz być w domu. Jeśli musisz tymczasowo wyprowadzić się z domu, możesz znaleźć firmy, które to zrobią. Zdobądź umowę, która nakreśla pracę do wykonania, materiały, koszty instalacji, harmonogram płatności i co się stanie, jeśli praca przekroczy harmonogram. Upewnij się, że umowa zawiera przepis dotyczący płatności, jeśli praca nie zostanie ukończona na czas.

Zapytaj o zniżkę

Jeśli płacisz z kieszeni, aby naprawić swój dach, nie powinieneś rozbijać banku, aby to zrobić. Ale być może będziesz musiał negocjować niższą cenę. Wykonawcy dachów zazwyczaj pobierają więcej opłat jesienią i zimą, ponieważ są bardziej zajęci - i mają mniej czasu na pracę. Możesz poprosić o zniżkę jako sposób na zrekompensowanie krótszego sezonu pracy. Jeśli wykonawca nie obniży ceny, można rozważyć czekanie do wiosny, aby wykonać pracę. Można też znaleźć dekarzy, którzy wykonają pracę za mniejszą kwotę poza sezonem.