Czym jest rynek kryptowalut? - Przewodnik dla początkujących

Rynek kryptowalut jest zmienny, rozdrobniony i skomplikowany. Jeśli nie jesteś wtajemniczony lub ekspertem, może być trudno śledzić wszystkie różne wirtualne monety tam i zrozumieć ich potencjał. Nowe tokeny kryptowalutowe pojawiają się na rynku niemal codziennie; stare znikają i pojawiają się ponownie z nową marką niemal równie często. Nagły wzrost kryptowaluty wprowadził zupełnie nową koncepcję "walut cyfrowych" dla ogółu konsumentów, którzy wcześniej nie byli przyzwyczajeni do słyszenia czegokolwiek o pieniądzach cyfrowych. W tym wpisie na blogu wyjaśniamy, czym jest rynek kryptowalut i dlaczego ma znaczenie.

Czym jest rynek kryptowalut?

Rynek kryptowalut to globalny rynek kupna, sprzedaży i handlu kryptowalutami. Rynek kryptowalut jest również znany jako rynek walut cyfrowych lub rynek walut wirtualnych. Rynek kryptowalut składa się z następujących podmiotów:

- Handlowcy kryptowalut (inwestorzy indywidualni)

- Operatorzy giełd kryptowalut (osoby i firmy, które kupują i sprzedają kryptowaluty)

- Górnicy kryptowalut (osoby, które posiadają i obsługują sprzęt komputerowy do wydobywania kryptowalut)

- Emitenci ICO (osoby, które uruchamiają ICO w celu sprzedaży nowych kryptowalut)

- Inwestorzy ICO kryptowalut (osoby, które kupują i handlują kryptowalutami wyemitowanymi w ramach ICO)

Dlaczego rynek kryptowalut ma znaczenie?

Kapitalizacja rynku kryptowalut jest dość oszałamiająca. W rzeczywistości szacuje się ją na ponad 500 miliardów dolarów!

- Rynki kryptowalut otwierają nowe formy inwestycji dla ludzi na całym świecie, którzy w przeciwnym razie nie mieliby dostępu do kupna i sprzedaży papierów wartościowych.

- Rynki kryptowalutowe są również w coraz większym stopniu przedmiotem regulacji ze strony rządów. Zrozumienie, jak działa rynek kryptowalut, pomoże Ci śledzić różne zmiany w regulacjach.