Emerytowani nauczyciele świętowali Dzień Edukacji Narodowej

W sali wypełnionej wspomnieniami i serdecznymi uśmiechami spotkali się emerytowani pedagodzy zrzeszeni w Ostrowcu. Podczas obchodów Dnia Edukacji Narodowej panowała atmosfera wdzięczności za lata pracy i przekazywania wiedzy młodszym pokoleniom. Były rozmowy o dawnych klasach, wspólne wspomnienia i oficjalne podziękowania od władz powiatowych. Uroczystość pozwoliła spojrzeć na zawód nauczyciela nie tylko przez pryzmat obowiązków, lecz także pasji i relacji.
- Sekcja Emerytów i Rencistów ZNP obchodzą święto nauczycieli
- Goście i podziękowania od samorządu w Ostrowcu Świętokrzyskim
Sekcja Emerytów i Rencistów ZNP obchodzą święto nauczycieli
Członkowie Sekcji Emerytów i Rencistów ZNP spotkali się przy okazji Dnia Edukacji Narodowej, by chwilę zatrzymać się nad swoją zawodową drogą. Wśród rozmów dominowały opowieści o szkolnych latach, wyzwaniach przy tablicy i małych zwycięstwach z uczniami. Dla wielu uczestników była to też okazja, by odnowić znajomości i porównać szkolne realia sprzed lat z tym, co dzieje się dziś w oświacie.
Organizatorka i starsi członkowie sekcji podkreślali, że spotkanie ma charakter nie tylko sentymentalny, ale też integracyjny — daje przestrzeń do wymiany doświadczeń oraz do pielęgnowania więzi, które powstały w wieloletniej pracy pedagogicznej.
Goście i podziękowania od samorządu w Ostrowcu Świętokrzyskim
Władze powiatu reprezentowali: Agnieszka Rogalińska – starosta ostrowiecki, Mariusz Pasternak – przewodniczący Rady Powiatu oraz Mariusz Łata – naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych. Ich obecność była formalnym wyrazem uznania dla pracy, jaką przez lata wykonywali nauczyciele z Powiatu Ostrowieckiego.
Przedstawiciele samorządu złożyli uczestnikom życzenia zdrowia i czasu na realizację osobistych pasji, dziękując jednocześnie za wkład w wychowanie kolejnych pokoleń. To były ciepłe słowa, które łączyły oficjalny charakter spotkania z osobistymi historiami — wielokrotnie przerywanymi oklaskami i uśmiechami.
Zakończenie uroczystości miało kameralny charakter: kawa, rozmowy przy stole i wymiana planów na nadchodzące miesiące. Dla wielu obecnych spotkanie było przypomnieniem, że życie po szkole może być równie bogate w doświadczenia jak lata pracy zawodowej.
na podstawie: Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Ostatnie Artykuły

Na Dziewulskiego ruch już inny. Jednokierunkowy odcinek zmienia parkowanie

Policjanci weszli do przedszkola i pokazali dzieciom, co ratuje na drodze

Jeden dzień spóźnienia może kosztować zezwolenie dla sprzedających alkohol

Telefon o wypadku i 30 tysiącach złotych - oszuści znów uderzyli w Ostrowcu

Poranek na ostrowieckich drogach - dwóch kierowców po alkoholu w rękach policji

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bałtowie - kontakt, godziny, świadczenia i pomoc dla mieszkańców

Nadleśnictwo Ostrowiec Świętokrzyski - kontakt, drewno, edukacja i zasady korzystania z lasu

Urząd Gminy Bałtów - kontakt, godziny, wydziały i usługi

Urząd Stanu Cywilnego w Bałtowie - kontakt, sprawy i dokumenty

Dom Kultury im. Witolda Gombrowicza w Ćmielowie - kontakt, godziny, zajęcia i wynajem sal

Urząd Gminy Waśniów - kontakt, godziny, sołectwa

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kunowie - kontakt, świadczenia i godziny

Ośrodek Pomocy Społecznej w Ćmielowie - kontakt, godziny i formy wsparcia

Gminna Biblioteka Publiczna w Bałtowie - kontakt, godziny, karta biblioteczna
Przydatne dane teleadresowe
- Dom Kultury im. Witolda Gombrowicza w Ćmielowie - kontakt, godziny, zajęcia i wynajem sal
- Gminne Centrum Kultury w Kunowie - kontakt, placówki, dostępność
- BWA Ostrowiec Świętokrzyski - bilety, godziny, warsztaty i dojazd
- Filia w Bodzechowie - godziny, kontakt i zasady wypożyczeń
- Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Ostrowcu Świętokrzyskim - kontakt, godziny, zgłoszenia
- Komisariat Policji w Kunowie - kontakt, dzielnicowi, godziny przyjęć
