7 wskazówek, jak wybrać odpowiedni oczyszczacz powietrza dla swojego domu

Dziś w domach panuje coraz większe zapracowanie powietrza. Powodów jest kilka. Przede wszystkim, że mamy coraz więcej sprzętów: komputery, tablety, smartfony, urządzenia internetowe czy telewizory. To one są głównymi sprawcami dodatkowego zatrucia powietrza i utraty wilgotności domu. Innym powodem jest rosnąca liczba dzieci – ich organizmy nie lubią tego samego powietrza co dorosłe osoby. Tutaj pomocą służy oczyszczacz powietrza. Trzecim powodem pogorszenia się warunków higienicznych w naszych domach jest rosnąca liczba osób samotnych i starszych – oni także potrzebują dodatkowych udogodnień.

O czym należy pamiętać przy zakupie oczyszczacza powietrza?

Co to jest oczyszczacz powietrza? Oczyszczacz powietrza to urządzenie, które swoją pracą pozwala na usuwanie niepożądanych zanieczyszczeń jak i toksyn z powietrza w pomieszczeniach. To wielki wybór działających na różne sposoby urządzeń. Ich główną różnicą jest rodzaj filtrów, które posiadają. Najczęściej spotykamy oczyszczacze powietrza z filtrami HEPA. To sposób na zapewnienie wysokiej jakości powietrza w naszych domach i miejscach pracy.

  • Profesjonalne filtry powietrza do wyboru na rynku - Zdecydowanie najlepszym rodzajem oczyszczacza powietrza domowego typu HEPA jest Philips Pure Air. To urządzenie przetestowane i zatwierdzone przez Instytut Żywności i Żywienia.
  • Obudowa powinna być wykonana z materiałów niepalnych.
  • Urządzenie powinno posiadać wiele wskaźników informujących o jego stanie.
  • Powinna być już wyposażone w przycisk zwalniający i filtr zatrzaskowy.
  • Oczyszczacz powinien być dodatkowo wyposażony w funkcję odszraniania, która ułatwi utrzymanie czystości w pomieszczeniu.
  • Dla osób dbających o otoczenie i środowisko naturalne polecamy sprzęty wykorzystujące tzw. technologię sztuczną.

Wybór odpowiedniego typu oczyszczacza powietrza dla domu

Czy można też spotkać oczyszczacze powietrza z filtrami kieszeniowymi. To sposób na szybkie pozbycie się niepożądanych zapachów. Dla wielu osób wybór rodzaju oczyszczacza powietrza jest bardzo trudny. Ponieważ na rynku dostępnych jest ich bardzo dużo. Przy wyborze warto zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. Przede wszystkim na rodzaj i pojemność filtra: czy ma być z kieszeni lub z powłoki HEPA? Z kolei zaś na jego wielkość, zasilanie oraz na sposób montażu. Choć polecany jest dla wszystkich rodzajów pomieszczeń, to w pokojach dziecięcych powinien znajdować się dwa razy więcej. Takie pomieszczenie dla jednego dziecka wymaga tylko jednego urządzenia, natomiast dla dwóch dzieci wystarczy dwóch oczyszczaczy. Ma on także duże znaczenie w pomieszczeniach mieszkalnych oraz w urządzeniach, które są szczelne i izolujące. Są to m. in. przemysłowe halowniki, zbiorniki i budynki przemysłowe.