O tym jakie zagrożenia w ruchu drogowym niesie za sobą kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości informujemy niemal każdego dnia. Nietrzeźwi kierujący narażają na niebezpieczeństwo nie tylko siebie ale i innych uczestników ruchu drogowego, w tym pieszych. Wczoraj do grona takich osób dołączył 24-letni mieszkaniec powiatu opatowskiego, który mając ponad promil alkoholu kierował pojazdem marki Audi.

Wczoraj przed 20:00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowieckiej komendy udaremnili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy audi. Do jego zatrzymania doszło na ul. Żabiej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Okazało się, że 24-letni mieszkaniec powiatu opatowskiego, siedzący za kierownicą niemieckiego auta miał ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił swoje prawo jazdy. Teraz jego zachowanie oceni sąd. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Apelujemy do kierowców o trzeźwość, rozwagę i zdrowy rozsądek na drodze. Pamiętajmy, że wypity alkohol definitywnie przekreśla możliwość kierowania pojazdami.

Opr. EW

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim