Nietrzeźwi kierowcy złamali zakazy – grozi im do 5 lat więzienia
Trzech mieszkańców powiatu odpowie przed sądem za złamanie zakazów prowadzenia pojazdów. Na szczególną uwagę zasługuje przypadek 37-letniego ostrowczanina, który prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości.
  1. Trzech mężczyzn złamało zakazy prowadzenia pojazdów.
  2. 37-latek miał ponad 2,5 promila alkoholu we krwi.
  3. Dwóch innych kierowców również złamało zakazy.
  4. Grozi im do 5 lat więzienia.

W miniony weekend policjanci z powiatu zatrzymali trzech mężczyzn, którzy postanowili prowadzić pojazdy pomimo orzeczonych zakazów. Najbardziej rażący przypadek dotyczył 37-letniego mieszkańca Ostrowca Świętokrzyskiego, który został zatrzymany w piątek, 8 czerwca, o godzinie 3 nad ranem na ul. Sienkiewicza.

Badanie alkomatem wykazało, że 37-latek miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Dodatkowo, weryfikacja w systemach policyjnych ujawniła, że mężczyzna posiada dwa dożywotnie zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Teraz za swoje zachowanie będzie musiał odpowiedzieć przed sądem.

Oprócz 37-letniego ostrowczanina, policjanci zatrzymali również dwóch innych mężczyzn w wieku 63 i 79 lat. Oni również zignorowali orzeczone zakazy i zdecydowali się na prowadzenie pojazdów. Wszystkim trzem mężczyznom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, zgodnie z art. 244 kodeksu karnego.

Policja przypomina, że nietrzeźwi kierowcy stanowią poważne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego. W takich przypadkach nie może być żadnej tolerancji. Każdy, kto decyduje się prowadzić pojazd pod wpływem alkoholu, musi liczyć się z surowymi konsekwencjami prawnymi.

Źródło: KPP Ostrowiec Świętokrzyski


Na podstawie: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim