Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrowiec Świętokrzyski

 

Na coroczne, trzydniowe święto miasta, złoży się cykl imprez organizowanych na basenie, amfiteatrze, Parku Miejskim i Stadionie Miejskim KSZO. Trzydniowe Dni Ostrowca, rozpoczną się w piątek, 21 czerwca. Gwiazdą imprezy, będzie Ania Dąbrowska, która wystąpi w niedzielę na stadionie KSZO przy ulicy Świętokrzyskiej.

Pierwszy dzień zabawy będzie jednocześnie inauguracją drugiego sezonu na odkrytych basenach. Natomiast o godzinie 17.30 na terenie Parku Miejskiego, rozpoczną się obrzędy związane z Nocą Świętojańską. Uczestnicy florystycznych warsztatów obrzędowych będą wić wianki z kwiatów, ziół i liści. W artystycznej części wieczoru o godzinie 19.30 wystąpi Chór Bez Batuty. Zaplanowano też pokaz laserowy.

W sobotę, 22 czerwca, także w parku, od godziny 13 do 18 trwać będzie piknik z Radiem Ostrowiec.
O godzinie 15 rozpocznie się piknik rodzinny z instytucjami miejskimi, a o 16 spektakl dla dzieci „O czym marzą drzewa”. O godzinie 19.30 zagra Jan- Rapowanie. Godzinę później wystąpi hip - hopowy duet Łona i Webber, wspomagani przez grupę The Pimps.

Trzeciego dnia, w niedzielę, impreza przeniesie się na stadion KSZO.

Tam od godziny 16 odbywać się będzie sportowy festyn, dostępne będą foodtrucki. Na scenie zaś zagoszczą młode talenty w ramach Ostrowieckich Prezentacji Artystycznych. O godzinie 20.30 wystąpi gwiazda - Ania Dąbrowska z koncertem „The best of...”.

Wszystkie wydarzenia (poza wstępem na basen) będą bezpłatne.