Rynek w Ostrowcu rozbłysnął świąteczną choinką - rodzinne świętowanie i plany na dalsze wydarzenia

Na Rynku w Ostrowcu Świętokrzyskim zrobiło się tłoczno i kolorowo — pachniało gorącą czekoladą, rozbrzmiewały kolędy, a dzieci ustawiały się po zdjęcia z Mikołajem. Atmosfera była rodzinna, z nutą oczekiwania: jedni podziwiali iluminacje, inni brali udział w animacjach. Wieczór zakończył się momentem, który na długo zapadnie w pamięć mieszkańców.
- Wieczór, gdy Rynek zaświecił pełnym blaskiem
- Ostrowiec Świętokrzyski zaprasza dalej - wymiana elektroodpadów i prezenty od miasta
- Jarmark Bożonarodzeniowy na Rynku - rękodzieło, karuzela i przedstawienia
Wieczór, gdy Rynek zaświecił pełnym blaskiem
Podczas uroczystości na Rynku mieszkańcy gromadzili się już od późnego popołudnia — od około 16:00 trwały zabawy dla dzieci, serwowano gorącą czekoladę i grała świąteczna muzyka. Punkt kulminacyjny nastąpił o 17:00, gdy tłum wspólnie odliczał ostatnie sekundy i nowa miejska choinka rozbłysła feerią barw, wywołując gromkie brawa, szczególnie wśród najmłodszych.
“Choinka, którą wspólnie rozświetliliśmy, ma przypominać nam o bliskości, życzliwości i radości, które szczególnie w święta powinny nas łączyć”
— Artur Łakomiec
Organizatorzy zadbali o świąteczny nastrój — światła, muzyka i rodzinne atrakcje uczyniły z tego wieczoru okazję do spotkań sąsiedzkich i wspólnego oczekiwania na święta.
Ostrowiec Świętokrzyski zaprasza dalej - wymiana elektroodpadów i prezenty od miasta
Miasto nie kończy świątecznych inicjatyw na rozświetleniu choinki. Zaplanowana jest akcja ekologiczna “Świąteczna wymiana - Ty segregujesz, my obdarowujemy!” w dniu 15 grudnia w godzinach 15:00-18:00. W zamian za oddane elektroodpady będzie można otrzymać świąteczne drzewko - jodłę kaukaską. To prosty sposób, by połączyć porządkowanie domowych urządzeń z ekologicznym gestem i drobną, świąteczną nagrodą.
Ta inicjatywa ma wymiar praktyczny i symboliczny jednocześnie - zachęca do właściwej utylizacji sprzętu i jednocześnie przyczynia się do świątecznej oprawy miasta.
Jarmark Bożonarodzeniowy na Rynku - rękodzieło, karuzela i przedstawienia
Kolejnym punktem programu jest Jarmark Bożonarodzeniowy, zaplanowany na 21 grudnia od 10:00. Na stoiskach zaprezentują się Koła Gospodyń Wiejskich z powiatu — będzie można kupić domowe przysmaki i rękodzieło. Dla dzieci przygotowano baśniową karuzelę wenecką, a o 14:00 na scenie odbędzie się spektakl “Świąteczna kolęda”. O 16:00 zaplanowano wspólne świąteczne życzenia i tradycyjne łamanie się opłatkiem, po czym publiczność obejrzy inscenizację “Kolaż Bożonarodzeniowy”.
To wydarzenie łączy w sobie lokalne tradycje kulinarne i artystyczne z rodzinną rozrywką — dobry moment, by kupić prezenty od rzemieślników i spędzić dzień na Rynku.
Mieszkańcy mogą spodziewać się pełnego programu dla rodzin — od atrakcji dla dzieci po stoiska z jedzeniem i rękodziełem. Warto zaplanować przyjście wcześniej, żeby spokojnie obejrzeć stoiska i wziąć udział w atrakcjach; w chłodniejsze dni przyda się ciepły strój, a dla grup szkolnych czy rodzin z wózkami - wygodne dojście na Rynek i krótkie przerwy przy rozgrzewających napojach.
na podstawie: UM Ostrowiec Świętokrzyski.
Autor: krystian

