Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrowiec Świętokrzyski

 

W Kinie Etiuda odbyła się już piąta edycja Festiwalu Piosenki „Dziecięce Marzenia” organizowany przez PSP nr 1 pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Jarosława Górczyńskiego. Na scenie zaprezentowało się 15 zespołów z ostrowieckich szkół i przedszkoli, które rywalizowały w dwóch kategoriach wiekowych.

W kategorii do lat 10 swoich artystów zaprezentowały publiczne przedszkola nr 5, 7, 12, 15,16,19, Niepubliczne Przedszkole „Pajacyk”, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 oraz Niepubliczna Szkoła im. S. Konarskiego. W kategorii 11 -15 lat wystąpiły: Zespół Presto z Zespołu Edukacyjnego Dwunastk, Zespół Cantus-Ludentem z PSP nr 9, Zespół Over Cool z PSP nr 14, Zespół Septymki z PSP 1 oraz Chór dziecięcy „ Wiolinki” – Miejskiego Centrum Kultury.

- Z roku na rok wzrasta liczba uczestników, jak również widzów festiwalu. Szczególnie cieszy rosnąca popularność festiwalu, a przede wszystkim chęć dzieci i młodzieży do wykonywania muzyki zespołowej i chóralnej – mówi pomysłodawczyni Festiwalu pani Jadwiga Dadia. Tegoroczny festiwal był prawdziwym świętem muzyki i dobrej zabawy, okazją do zdobycia doświadczenia scenicznego dla dzieci i porównania efektów pracy włożonej przez opiekunów zespołów. Należy podkreślić, że wszyscy uczestnicy zasługują na pochwałę i oklaski. Zespoły zaprezentowały się barwnie i ciekawie. Publiczność miała okazję usłyszeć piosenki znane od lat np. „Mama zadumana”, a także współczesne przeboje filmowe np. „Pół kroku stąd” i „Nie bój się chcieć”.

Komisja konkursowa przyznała pierwsze miejsca Zespołowi Publicznego Przedszkola nr 16 oraz zespołowi „Over Cool”z PSP nr 14. Laureaci otrzymali Statuetki, a wszyscy uczestnicy drobne upominki.