W dniu dzisiejszym w ostrowieckich szkołach uroczyście zainaugurowano okres wakacyjny. Po kilku miesiącach wytężonej pracy w szkole czas na beztroski wypoczynek i letnią zabawę.

Z tej okazji Prezydent Miasta Jarosław Górczyński odwiedził uczniów PSP nr 1 mieszczącej się na ulicy Trzeciaków. Podziękowania za trud włożony w wychowanie i wykształcenie młodych ostrowczan skierował do kadry pedagogicznej jak również przekazał uczniom najlepsze życzenia udanego i bezpiecznego wypoczynku.

-Czas płynie, zmienia się świat i my razem z nim, jednak pewne wartości pozostają stałe i tylko od Was zależy, czy będziecie im wierni. Szacunek do siebie, swojego rozwoju, zdobywania i poszerzania wiedzy to szacunek, jaki okazujecie rodzicom, opiekunom i nauczycielom. To również Wasz wkład w poziom rozwoju społecznego – wszak jesteście naszą przyszłością. Dla mnie ważne jest, aby nie opuszczało Was przekonanie o swojej wartości. –dodał prezydent.

Podczas uroczystości wręczono również Srebrne Tarcze. Odznaka „Strebrna Tarcza" to najważniejsze wyróżnienie przyznawane corocznie uczniom klas IV-VIII szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Ostrowiec Świętokrzyski. W tym roku szkolnym 2018/2019 ogółem wręczono 128 srebrnych tarcz.

Życzymy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, by nadchodzące wakacje były spokojne i pełne niezapomnianych wrażeń.