Współczynnik klikalności a pozycjonowanie stron internetowych

W dzisiejszych czasach ważne jest nie tylko tworzenie stron internetowych, ale także ich odpowiednie promowanie. Jeżeli chcielibyśmy sprawdzić czy nasze reklamy, słowa kluczowe stosowane w pozycjonowaniu czy też kampanie mailowe są skuteczne warto wykorzystać do tego tak zwany współczynnik klikalości.

Co warto wiedzieć na temat współczynnika klikalności? W jaki sposób łączy się on z seo?

Współczynnik klikalności, czyli click through rate (CTR) wykorzystywany bywa w różnych dziedzinach marketingowych. CTR możemy zdefiniować, jako stosunek kliknięć do wyświetleń określony w skali procentowej. Czy wskaźnik CTR, który osiąga wysokie wartości pomaga nam w seo? Należy podkreślić, że CRT jest niezwykle istotnym elementem kampanii Google Ads, ale ważny jest również w przypadku organicznych wyników wyszukiwania. Jest, więc on metryką także w kontekście pozycjonowania stron, ponieważ dzięki niemu możemy określić ile osób zdecydowało się kliknąć w wyświetlany wynik w przypadku organicznych wyników wyszukiwania. Wartość CRT możemy sprawdzić przy użyciu takich narzędzi jak np.: Google Search Console czy Google Analytics. Jeżeli osiągamy wysokie pozycje w organicznych wynikach wyszukiwania, a przy tym nasz CRT jest niski może oznaczać to, że nasza strona internetowa jest źle zoptymalizowana. Może być to np. spowodowane niskim potencjałem naszych słów kluczowych. Aby poprawić wyniki CRT warto popracować nad SEO. Pamiętajmy przy tym, że pozycjonowanie stron dobrze jest powierzyć doświadczonej agencji interaktywnej.

Dlaczego przy pozycjonowaniu stron warto skorzystać z usług profesjonalistów?

Odpowiednio przeprowadzona optymalizacja strony przyczynia się do zwiększenia przychodów naszej firmy. W tych kwestiach dobrze jest zaufać specjalistom. Jeżeli więc poszukujemy doświadczonej agencji interaktywnej warto rozważyć usługi firmy DevaGroup. Agencja DevaGroup przeprowadzi dla naszej firmy skuteczny audyt seo, wybierze odpowiednie słowa kluczowe i w profesjonalny sposób zajmie się wszystkimi czynnościami związanymi z pozycjonowaniem strony. Jeżeli zależy nam przede wszystkim na zdobyciu klientów z okolicy, w której mieści się nasza firma to pamiętajmy, że dobrym rozwiązaniem może okazać się dla nas pozycjonowanie lokalne. Pozycjonowanie stron www Kielce to jedna z usług, którą proponuje nam firma DevaGroup. Należy zaznaczyć, że usługa ta realizowana jest tu na naprawdę wysokim poziomie.

pozycjonowanie stron - usługi profesjonalistów