Wystartowała rejestracja na „Szkołę z Gigantami – Laboratorium AI”. To właśnie Sztuczna Inteligencja jest tematem przewodnim czwartej już edycji ogólnopolskich bezpłatnych webinarów z programowania oraz matematyki dla dzieci i młodzieży. Wydarzenie, dzięki formie online dostępne jest z każdego miejsca w Polsce, a udział jest całkowicie darmowy. Akcja organizowana jest przez szkołę GIGANCI PROGRAMOWANIA i trwać będzie w terminie 29.11. - 10.12.2021 r. Patronami Honorowymi wydarzenia są: Sekretarz Stanu w KPRM ds. cyfryzacji, ORE oraz 50 włodarzy miast w tym Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński.

Kolejna edycja akcji Gigantów Programowania, to odpowiedź na ogromne zainteresowanie najmłodszych dziedziną nowoczesnych technologii oraz programowania. Także tym razem ,,Szkoła z Gigantami” składać się będzie z cyklu bezpłatnych webinarów prowadzonych na kanale YouTube, do udziału w których zapraszamy dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Zajęcia z programowania zostały podzielone na dwie grupy wiekowe: 9-12 oraz 13 -19 lat, podczas których uczestnicy poznają tajniki programowania Sztucznej Inteligencji w środowisku Scratch oraz projektowania stron internetowych w językach HTML, CSS i JavaScript. Część matematyczna natomiast adresowana jest w szczególności do uczniów, którzy niebawem przystąpią do egzaminu 8-klasisty. Udział w zajęciach jest całkowicie darmowy, wymagana jest jedynie rejestracja poprzez formularz zapisowy dostępny na stronie wydarzenia www.szkolazgigantami.pl.

Czym jest sztuczna inteligencja? Co można dzięki niej stworzyć? Jak stać się mistrzem technologii? Aby poznać odpowiedzi na takie oraz inne nurtujące pytania związane ze światem nowoczesnych technologii, wystarczy zapisać się na webinary.

W trakcie zajęć podzielonych na dwie kategorie wiekowe, uczniowie poznają zasady działania sztucznej inteligencji oraz uczenia maszynowego i będą wykonywać projekty oparte o tematykę AI. Podczas webinarów, uczestnicy dowiedzą się m.in. w jaki sposób uczyć i testować sztuczną inteligencję, a podczas zajęć finałowych zdobędą wiedzę m.in. o tym, jak zaprogramować komputer do rozpoznawania gestów i ruchu.

To nie wszystko! Po raz kolejny przygotowano również specjalne webinary z matematyki, na których zostaną rozwiązane próbne arkusze z testu 8-klasisty, a rozwiązania poszczególnych zadań będą omówione z wykwalifikowanym nauczycielem matematyki.

„Sztuczna Inteligencja otacza nas z każdej strony i mamy z nią do czynienia niemalże na każdym krok, mimo, iż czasami nie zdajemy sobie z tego sprawy. Stąd pomysł, aby kolejna edycja Szkoły z Gigantami była skupiona właśnie wokół tematyki AI. Cyfryzacja i robotyzacja naszego życia jest nieunikniona, a wiedza i świadomość o tym, jak ona działa pozwala korzystać z niej bezpiecznie i świadomie. Serdecznie zapraszamy do udziału w webinariach - nasze wydarzenie dzięki formule online dostępne jest dla wszystkich zainteresowanych i można w nim wziąć udział z dowolnego miejsca w Polsce i na świecie.” – Dawid Leśniakiewicz - członek zarządu Giganci Programowania.

Organizatorem webinarów „Szkoła z Gigantami” są „Giganci Programowania”, największa w Polsce szkoła programowania dla dzieci i młodzieży z licznymi placówkami za granicą: m.in. w Hiszpanii, Chorwacji, Słowacji, Chile, Meksyku, Bośni i Hercegowinie, Australii oraz Singapurze. To tutaj już od najmłodszych lat uczniowie wprowadzani są w świat programowania i nowych technologii, rozwijają logiczne myślenie, umiejętność rozwiązywania problemów oraz pobudzają swoją kreatywność.

Partnerem społecznym "Szkoły z Gigantami" są HAKERSI - ogólnopolska społeczność tworzona przez Fundację Sarigato, która wspiera potrzebujące dzieciaki w usamodzielnianiu się przez naukę nowych technologii i kompetencji cyfrowych.

Pierwsze zajęcia startują już 29 listopada o godzinie 17:30.

Wszystkie bieżące informacje, dotyczące wydarzenia można śledzić na profilu Gigantów na Facebooku

Koduj z Gigantami/Szkoła z Gigantami.

Rejestracja na wydarzenie już się rozpoczęła! Formularz zapisowy na:

www.szkolazgigantami.pl