Dzisiaj na sali narad Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się powiatowe eliminacje do XXVII edycji Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych ,,Patrol Roku 2023”. Najlepsi z nich wezmą udział w kolejnym etapie zmagań na szczeblu Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

Dzisiejsze powiatowe eliminacje ostrowieckich policjantów pionu prewencji miały na celu wyłonić najlepszych w Turnieju Par Patrolowych „Patrol Roku 2023”. Mundurowi pod okiem komisji przystąpili do testu wiedzy składającego się z 40 pytań obejmujących wiedzę policyjną. Druga konkurencja polegała na udzieleniu pierwszej pomocy przedmedycznej, trzecia na taktykach i technikach interwencji. Wiadomości jakimi musieli wykazać się stróże prawa pionu prewencji to wiedza i doświadczenie nabyte podczas szkoleń i codziennej służby.

Zwycięzcy eliminacji powiatowych będą reprezentować ostrowieckich policjantów na etapie wojewódzkim Turnieju Par Patrolowych. Tegoroczny finał zawodów odbędzie się natomiast w słupskiej Szkole Policji w połowie września.

Opr.EW
Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim