W miniony piątek w Przedszkolu Publicznym nr 19 na osiedlu Ogrody w Ostrowcu Świętokrzyskim pojawili się specjalni goście. Przedszkolaków odwiedzili bowiem policjanci z ostrowieckiej komendy. Najmłodsi pod czujnym okiem mundurowych na pobliskim skrzyżowaniu w praktyce przećwiczyli przechodzenie przez przejście dla pieszych.

W miniony piątek tj. 2 czerwca br. policjanci z ostrowieckiej komendy odwiedzili przedszkolaków w Publicznym Przedszkolu nr 19 na osiedlu Ogrody w Ostrowcu Świętokrzyskim. Podczas spotkania mundurowi przypomnieli dzieciom jak bezpiecznie zachowywać się podczas zabaw na podwórku, w domu czy w przedszkolu. Wspomnieli również, jak należy zachować się w kontakcie z nieznajomym. Niecodziennych wrażeń i prawdziwej frajdy dostarczyło dzieciom Mobilne Miasteczko Ruchu Drogowego, które przywieźli ze sobą policjanci. Dzięki niemu przedszkolaki w formie zabawy mogły w praktyce przećwiczyć bezpieczne przechodzenie przez przejście dla pieszych. Stróże prawa wytłumaczyli najmłodszym dlaczego tak ważne jest korzystanie z elementów odblaskowych podczas spacerów i wycieczek.

Podczas wizyty przedszkolaki mogły poczuć się również jak policjanci, dzięki pokazowi motocykla i policyjnego radiowozu. Milusińscy obejrzeli wnętrze pojazdu oraz zapoznali się z jego wyposażeniem.

Punktem kulminacyjnym była możliwość przećwiczenia zdobytej przez milusińskich wiedzy w praktyce na prawdziwym przejściu dla pieszych. Przedszkolaki udały się z opiekunami na skrzyżowanie znajdujące się w pobliżu przedszkola, by pod czujnym okiem funkcjonariuszy Policji przećwiczyć przechodzenie przez przejście dla pieszych. Było to dla nich duże doświadczenie.


Na zakończenie w podziękowaniu najmłodsi dla przybyłych gości zaśpiewali kilka piosenek i wyrecytowali wierszyki. Natomiast stróże prawa wręczyli im w nagrodę kamizeli odblaskowe.


 


 

Opr.EW

Źródło:KPP Ostrowiec Świętokrzyski