Nietrzeźwi oraz znajdujący się w stanie po użyciu alkoholu kierowcy stanowią poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego. Każdy siadając za kierownicę pojazdu po alkoholu musi się liczyć z konsekwencjami prawnymi wynikającymi z tego faktu. O tym, że jazda na „podwójnym gazie” nie popłaca wkrótce przekona się 39-letni ostrowczanin, który kierował pojazdem marki Peugeot w stanie nietrzeźwości. Odpowiedzialności karnej nie unikną również trzej kierowcy, którzy zdecydowali się na jazdę w stanie po użyciu alkoholu.

Wczoraj policjanci z ostrowieckiej drogówki wyeliminowali czterech nieodpowiedzialnych kierujących, którzy pod wpływem alkoholu wsiedli za kierownice swoich pojazdów. Jako pierwszy do kontroli drogowej o godzinie 5.20 w miejscowości Świrna został zatrzymany 32-letni kierowca audi. Jak ustalili mundurowi, mieszkaniec gminy Bodzechów kierował niemieckim autem w stanie po użyciu alkoholu. Niespełna godzinę później w miejscowości Gromadzice w ręce stróżów prawa „wpadł” 51-letni mieszkaniec powiatu opatowskiego, który kierując pojazdem marki Peugeot popełnił to samo wykroczenie. Odpowiedzialności karnej za jazdę w stanie po użyciu nie uniknie również 57-letni mieszkaniec gminy Ćmielów, który kierował pojazdem marki Skoda.

Niemałe kłopoty czekają także 39-latka, którego policjanci z ostrowieckiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej na ul. Bałtowskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Badanie alkomatem wykazało, że ostrowczanin kierował pojazdem marki Peugeot mając ponad promil alkoholu w organizmie.

Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Każdego dnia policjanci prowadzą liczne działania profilaktyczne, które mają na celu zapobieganie i eliminowanie nietrzeźwych kierujących z ruchu drogowego. Apelujemy, aby reagować i nie przyzwalać na jazdę po alkoholu, który jest jedną z głównych przyczyn tragedii na drogach.

Opr. EW

Źródło: KPP Ostrowiec Świętokrzyski