Na terenie powiatu ostrowieckiego w ubiegłą sobotę z ruchu drogowego zostało wyeliminowanych 5 nieodpowiedzialnych kierujących. Niechlubnym rekordzistą był 48-letni mieszkaniec gminy Brody. Mężczyzna zdecydował się wsiąść za kierownicę pojazdu marki Volkswagen, mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz nieodpowiedzialni kierujący ze swojego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem.

W minioną sobotę policjanci z ostrowieckiej komendy wyeliminowali 5 nieodpowiedzialnych kierujących. Jako pierwszy w ręce mundurowych „wpadł” 66-letni ostrowczanin. Do jego zatrzymania doszło na ul. Iłżeckiej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Mężczyzna wsiadł za „kółko” swojego opla mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Kolejno na ul. Siennieńskiej w naszym mieście do kontroli drogowej został zatrzymany 34-letni kierowca pojazdu marki Volvo, który kierował swoim autem w stanie po użyciu alkoholu. Niechlubnym rekordzistą okazał 48-letni mieszkaniec gminy Brody, który podróżował po terenie naszego powiatu pojazdem marki Volkswagen. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Tego samego dnia policjanci z ostrowieckiej drogówki na ul. Rzeczki w Ostrowcu Świętokrzyskim zatrzymali do kontroli drogowej peugeota. Po chwili okazało się, że za jego kierownicą znajdował się 43-letni ostrowczanin mający blisko promil alkoholu w organizmie. Niemałe kłopoty czekają również 33-latka, który został zatrzymany kilka minut przed północą na ul. Jana Pawła II w Ostrowcu Świętokrzyskim przez policjantów z ogniwa patrolowo – interwencyjnego. Jak ustali stróże prawa kierował on osobowym oplem mając 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna, zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz kara pozbawienia wolności do lat 3.

Opr. EW

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim