Wczoraj po raz 32 zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W wydarzenie to zaangażowali się również ostrowieccy policjanci, którzy czuwali nad bezpieczeństwem uczestników oraz osób kwestujących. Ponadto mundurowi aktywnie włączyli się w wielki finał i na zorganizowanym stoisku profilaktycznym propagowali edukację z zakresu bezpieczeństwa podczas ferii zimowych oraz promowali zawód policjanta.

Celem tegorocznej imprezy charytatywnej było zebranie środków na zakup sprzętu medycznego, służącego do leczenia pacjentów oddziałów pulmonologicznych. Nad zapewnieniem bezpieczeństwa podczas WOŚP w całej Polsce czuwało kilka tysięcy policjantów. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na to, czy zbiórki były prowadzone przez osoby do tego uprawnione, a także dbali o bezpieczeństwo wolontariuszy i osób kwestujących.

Podczas finału zorganizowanego w ostrowieckim Browarze Kultury, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim przygotowali stoisko profilaktyczne, które cieszyło się bardzo dużą popularnością wśród odwiedzających. W punkcie można było zobaczyć między innymi specjalistyczną walizkę z atrapami środków psychoaktywnych oraz przekonać się, jak zachowuje się człowiek po wypiciu alkoholu czy zażyciu narkotyków, wykorzystując do tego specjalnie skonstruowane alkogogle i narkogogle. Dzieci i młodzież mogli obejrzeć policyjny sprzęt służbowy, wykorzystywany w codziennej służbie. Mundurowi udzielali także porad oraz prowadzili pogadanki, których głównym tematem były zagadnienia związane z zagrożeniami w ruchu drogowym. Stróże prawa przypomnieli uczestnikom spotkania o konieczności noszenia elementów odblaskowych ze względu na słabą widoczność na drodze w okresie zimowym. Ponadto funkcjonariusze przypominali o zasadach bezpieczeństwa podczas ferii zimowych, a także promowali służbę w Policji.


 

Opr. EW

Źródło:KPP Ostrowiec Świętokrzyski