Spotkanie profilaktyczne
Zimowa zabawa pod znakiem bezpieczeństwa? Lokalna młodzież otrzymała lekcję, jak cieszyć się feriami bez niespodzianek!
  • Bezpieczne ferie zimowe – jak młodzież może cieszyć się zimowymi aktywnościami bez ryzyka.
  • Spotkanie z mundurowymi – cenne lekcje od profesjonalistów w PSP nr 1.
  • Konkurs "Śnieżny dekalog" – twórcza inicjatywa edukacyjna dla młodych miłośników zimy.

Aby ferie zimowe były pełne radości, a nie nieprzyjemnych niespodzianek, lokalni mundurowi postanowili przekazać młodym mieszkańcom naszej społeczności kilka zasad, które pomogą im bezpiecznie korzystać z zimowych atrakcji. Spotkanie, które odbyło się w PSP nr 1, stanowiło doskonałą okazję do przypomnienia najistotniejszych aspektów bezpiecznego wypoczynku podczas ferii.

Zimowe aktywności to nie tylko frajda, ale też odpowiedzialność. Funkcjonariuszka z Zespołu Profilaktyki Społecznej Ostrowieckiej Komendy skupiła się na edukowaniu młodzieży o zasadach bezpieczeństwa, które powinny być przestrzegane zarówno na stoku, jak i na zamarzniętych zbiornikach wodnych. Prócz tego, młodzi ludzie mieli okazję dowiedzieć się, jak ważne jest odpowiednie zachowanie się w ruchu drogowym podczas zimy.

Spotkanie miało również inny wymiar – kreatywny. Młodzież została zachęcona do udziału w konkursie plastyczno-filmowym "Śnieżny dekalog", będącym częścią akcji edukacyjno-informacyjnej "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku". To inicjatywa, która nie tylko promuje bezpieczeństwo, ale także angażuje młodych ludzi do twórczego wyrażania siebie oraz ich miłości do zimowych szaleństw.

Przyjęcie tak ważnych wiadomości w formie spotkania z ludźmi, którzy na co dzień dbają o nasze bezpieczeństwo, z pewnością sprawi, że wiedza ta zostanie z młodzieżą na dłużej. Dzięki takim inicjatywom jak "Śnieżny dekalog", zimowa aura może być radosnym, a przede wszystkim bezpiecznym czasem dla każdego uczestnika ferii zimowych.


Na podst. KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim