Nietrzeźwy motorowerzysta zatrzymany przez ostrowiecką policję
Policjanci z Ostrowca Świętokrzyskiego zatrzymali nietrzeźwego kierowcę motoroweru, który miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Młodemu mężczyźnie grozi teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
  1. Policjanci zatrzymali nietrzeźwego 24-latka na ulicy Traugutta.
  2. Badanie alkomatem wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.
  3. Za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu grozi kara do 3 lat więzienia.
  4. Możliwe dodatkowe sankcje to wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

Kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu stanowi poważne zagrożenie na drogach. Mimo że przepisy są jasne, wciąż nie brakuje osób, które je łamią. W minioną sobotę, 1 czerwca, kwadrans przed godziną 22, na ulicy Traugutta w Ostrowcu Świętokrzyskim, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 24-letniego kierowcę motoroweru.

Podczas kontroli okazało się, że młody mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na kilka lat.

Niektórzy mogą uważać, że tylko prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu jest przestępstwem, jednak przepisy są jednoznaczne. Artykuł 178a Kodeksu Karnego § 1 stanowi: Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3. Obejmuje to również motorowery i quady.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o odpowiedzialność i przestrzeganie przepisów. Każdy nietrzeźwy kierowca stanowi potencjalne zagrożenie dla siebie i innych. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy od nas wszystkich.


KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim