Dni Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Zespole Szkół Specjalnych
Zapraszamy na wyjątkowe obchody Dni Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, które odbędą się w naszym mieście. To wydarzenie jest okazją do wspólnego świętowania i łamania barier społecznych.
  1. 4 czerwca, godz. 10:00 - Msza Święta w Kolegiacie Św. Michała Archanioła
  2. Przemarsz do Zespołu Szkół Specjalnych przy ul. Iłżeckiej
  3. 5 czerwca, godz. 10:00 - przedstawienie muzyczne w Kinie Etiuda

W dniach 4 i 5 czerwca Zespół Szkół Specjalnych zaprasza na obchody Dni Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, które odbędą się pod hasłem "Witajcie w Naszej Bajce". Wydarzenie to ma na celu promowanie integracji oraz zrozumienia dla osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Rozpoczniemy 4 czerwca o godzinie 10:00 Mszą Świętą w Kolegiacie Św. Michała Archanioła. Po nabożeństwie, uczestnicy przemaszerują w kolorowym korowodzie do Zespołu Szkół Specjalnych przy ulicy Iłżeckiej. To wyjątkowa okazja, aby wspólnie celebrować wartości takie jak równość i akceptacja.

Kontynuacja obchodów odbędzie się 5 czerwca o godzinie 10:00 w sali widowiskowej Kina Etiuda. Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych, młodzież z liceów im. Joachima Chreptowicza i Władysława Broniewskiego oraz dzieci z lokalnych przedszkoli przygotowali muzyczne przedstawienie "Witajcie w Naszej Bajce". To wyjątkowy spektakl, który z pewnością dostarczy wielu wzruszeń i radości.

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną ma długą tradycję, sięgającą lat 90-tych XX wieku we Francji. W Polsce, od 1999 roku, obchodzony jest dzięki inicjatywie Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym. Celem tego dnia jest przełamywanie stereotypów i barier, które wciąż istnieją w społeczeństwie wobec osób z niepełnosprawnością intelektualną. Dzięki takim wydarzeniom, osoby te mogą pokazać swoje talenty i umiejętności, zdobywając większe uznanie i zrozumienie wśród lokalnej społeczności.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w tych ważnych dla naszej społeczności wydarzeniach. To doskonała okazja, aby wspólnie celebrować różnorodność i jedność.


Źródło: Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim