Uczniowie LO Staszica laureatami ogólnopolskiego konkursu filmowego
Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Ostrowcu Świętokrzyskim zdobyli tytuł laureatów w I Ogólnopolskim Konkursie Filmowym "Przedsiębiorcze nastolatki", organizowanym przez Agencję Rozwoju Lokalnego w Sosnowcu.
  1. Magdalena Głąb i Miłosz Ronduda wyróżnieni za film "Inwestycja w pasję".
  2. Gala Finałowa konkursu odbyła się w Katowicach.
  3. Zwycięzcy uczestniczyli w warsztatach filmowych i atrakcjach.
  4. Opiekunem zespołu był ks. Stanisław Gurba.

Magdalena Głąb z klasy 1B oraz Miłosz Ronduda z klasy 3A, uczniowie LO Nr I im. Stanisława Staszica, zdobyli tytuł laureatów dzięki swojemu kilkuminutowemu filmowi zatytułowanemu "Inwestycja w pasję". Konkurs organizowany był przez Agencję Rozwoju Lokalnego w Sosnowcu i odbył się pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz przy współpracy z samorządami, uczelniami wyższymi związanymi z filmem i ekonomią, a także czołowymi instytucjami gospodarczymi.

Gala Finałowa miała miejsce w dniach 3-5 czerwca 2024 roku w teatrze Rialto w Katowicach. Organizatorzy zadbali o to, by zwycięzcy mieli okazję do zdobycia nowych doświadczeń i wiedzy. W programie znalazły się między innymi warsztaty filmowe w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, zwiedzanie kopalni Guido w Zabrzu oraz wycieczka do parku rozrywki Energylandia.

Opiekunem młodych filmowców był ks. Stanisław Gurba, który wspierał ich na każdym etapie konkursu. Warto podkreślić, że takie osiągnięcia są nie tylko powodem do dumy dla uczniów i szkoły, ale także inspiracją dla lokalnej społeczności, pokazując, że młodzież z naszego regionu potrafi osiągać sukcesy na arenie ogólnopolskiej.

Film "Inwestycja w pasję" można obejrzeć na popularnej platformie wideo, gdzie zyskał już spore uznanie widzów. Jest to opowieść o tym, jak ważne jest inwestowanie w swoje zainteresowania i marzenia, co z pewnością poruszy serca wielu młodych ludzi.

Serdecznie gratulujemy Magdalenie i Miłoszowi oraz życzymy dalszych sukcesów w ich filmowej przygodzie!


Na podstawie: Powiat