Dni Godności Osób z Niepełnosprawnościami: Wzruszający spektakl w Ostrowcu Świętokrzyskim
Sala kina Etiuda wypełniona radosnym śpiewem i tańcem – tak wyglądał drugi dzień obchodów Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Spektakl „Witajcie w naszej bajce” zorganizowany przez Zespół Szkół Specjalnych, przyciągnął licznych gości i uczestników.
  1. Spektakl „Witajcie w naszej bajce” z udziałem uczniów i przedszkolaków.
  2. Wypełniona po brzegi sala kina Etiuda.
  3. Obecność lokalnych władz i zaproszonych gości.
  4. Radosna atmosfera pełna śpiewu i tańca.

Drugi dzień obchodów Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną przyniósł wiele emocji i wzruszeń. W kinie Etiuda odbył się spektakl „Witajcie w naszej bajce”, przygotowany przez Zespół Szkół Specjalnych. Na scenie pojawili się nie tylko uczniowie, ale także przedszkolaki oraz przyjaciele szkoły z lokalnych liceów i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.

Widownia była pełna, a sala rozbrzmiewała radosnym śpiewem i tańcem. Reflektory podkreślały uśmiechy na twarzach występujących, tworząc niezapomnianą atmosferę. Wśród zaproszonych gości znaleźli się Starosta Ostrowiecki Agnieszka Rogalińska, Prezydent Miasta Artur Łakomiec, Wicestarosta Łukasz Dybiec, Przewodniczący Rady Powiatu Mariusz Pasternak, Członek Zarządu Powiatu Robert Rogala oraz Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych Mariusz Łata.

Spektakl był doskonałą okazją do pokazania talentów i umiejętności osób z niepełnosprawnościami. Występujący dali z siebie wszystko, a ich zaangażowanie i pasja były widoczne na każdym kroku. Warto podkreślić, że integracja społeczna i wspieranie osób z niepełnosprawnościami to nie tylko obowiązek, ale i przywilej, który wzbogaca nas wszystkich.

Takie wydarzenia jak Dni Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną przypominają nam, jak ważne jest tworzenie wspólnoty, w której każdy czuje się doceniony i akceptowany. To właśnie dzięki takim inicjatywom możemy budować bardziej otwarte i empatyczne społeczeństwo.


Wg inf z: Powiat Ostrowiecki