24-latek z Bodzechowa zatrzymany za uszkodzenie ciała 42-latka
W minioną sobotę doszło do incydentu, który wstrząsnął mieszkańcami jednego z osiedli. 24-letni mężczyzna z gminy Bodzechów został zatrzymany przez ostrowiecką policję za brutalne pobicie 42-latka. Sprawa trafiła już do sądu, a napastnikowi grozi surowa kara.

Brutalne pobicie na osiedlu

W sobotni wieczór, 22 czerwca br., około godziny 23, dyżurny ostrowieckiej komendy otrzymał niepokojące zgłoszenie. Na jednym z osiedli doszło do agresywnego ataku na 42-letniego mężczyznę. Ofiara, która przebywała przed jednym z lokali gastronomicznych, została zaatakowana bez powodu przez nieznanego napastnika. Uderzenie w klatkę piersiową spowodowało, że 42-latek stracił równowagę i upadł, tracąc przytomność.

Szybka reakcja służb ratunkowych

Na miejsce zdarzenia natychmiast wysłano policjantów z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Funkcjonariusze udzielili poszkodowanemu pierwszej pomocy przedmedycznej i przekazali go załodze karetki pogotowia. Mężczyzna trafił do szpitala, gdzie lekarze stwierdzili, że odniesione obrażenia kwalifikują się jako uszkodzenie ciała.

Poszukiwania i zatrzymanie sprawcy

Na podstawie relacji poszkodowanego, policjanci szybko ustalili rysopis sprawcy i rozpoczęli jego poszukiwania. Kilka minut po północy, na ul. Polnej, funkcjonariusze zauważyli mężczyznę odpowiadającego opisowi agresora. 24-letni mieszkaniec gminy Bodzechów został zatrzymany i przewieziony do komendy. Badanie alkomatem wykazało, że miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Konsekwencje prawne dla napastnika

Po wytrzeźwieniu, 24-latek usłyszał zarzut uszkodzenia ciała o charakterze chuligańskim. Zgodnie z obowiązującym prawem, za takie przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. W przypadku chuligańskiego charakteru czynu, kara może być zaostrzona i wymierzona w wysokości nie niższej od dolnej granicy ustawowego zagrożenia, zwiększonego o połowę.

To wydarzenie wywołało duże poruszenie wśród lokalnej społeczności. Agresja i przemoc nie powinny mieć miejsca w naszym codziennym życiu, a sprawcy takich czynów muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami prawnymi.


Policja Ostrowiec Świętokrzyski