Policjant z Ostrowca ugasił pożar na cmentarzu przed przybyciem straży
Szybka reakcja ostrowieckiego policjanta zapobiegła rozprzestrzenieniu się pożaru na cmentarzu. St. sierż. Andrzej Niedbała, jadąc na służbę, zauważył dym i natychmiast podjął działania ratunkowe, skutecznie gasząc ogień przed przybyciem straży pożarnej.

Ogień na cmentarzu przy ul. Denkowskiej

Wczoraj, kilka minut przed godziną 17, na cmentarzu przy ul. Denkowskiej pojawił się ogień. Uwagę na unoszący się dym zwrócił st. sierż. Andrzej Niedbała z Wydziału Prewencji ostrowieckiej komendy, który właśnie jechał na służbę. Policjant natychmiast zatrzymał swój pojazd, przeskoczył przez ogrodzenie cmentarza i podjął działania w celu ugaszenia pożaru.

Interwencja policjanta

St. sierż. Andrzej Niedbała, po dotarciu na miejsce, upewnił się, że nikt w pobliżu nie ucierpiał. Następnie powiadomił straż pożarną o zaistniałej sytuacji. Oczekując na przybycie wsparcia, zauważył w pobliżu baniak z wodą, którym ugasił ogień. Dzięki jego szybkiej i zdecydowanej reakcji pożar został ugaszony, zanim zdążył się rozprzestrzenić.

Kariera zawodowa st. sierż. Andrzeja Niedbały

St. sierż. Andrzej Niedbała służy w policji od 2019 roku. Po ukończeniu kursu podstawowego rozpoczął swoją karierę w Komisariacie Policji w Ćmielowie, a następnie trafił do ogniwa patrolowo-interwencyjnego ostrowieckiej komendy. Od początku swojej kariery wykazuje się dużym zaangażowaniem oraz inicjatywą, zarówno podczas służby, jak i w czasie wolnym, co przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa w naszym powiecie.

Podziękowania i dalsze działania

Dzięki szybkiej i profesjonalnej interwencji st. sierż. Andrzeja Niedbały, miejsce pożaru zostało przekazane przybyłym strażakom, którzy dokonali dalszych czynności zabezpieczających. Jego działania zasługują na uznanie i są dowodem na to, jak ważna jest szybka reakcja w sytuacjach kryzysowych.


Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim