Ostrowieckie policjantki edukują seniorów o bezpieczeństwie i oszustwach

Ostrowieckie policjantki zainwestowały w bezpieczeństwo seniorów podczas inspirującego spotkania!
- Spotkanie w Centrum Aktywności Obywatelskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim
- Jak unikać oszustw? Praktyczne porady dla seniorów
Spotkanie w Centrum Aktywności Obywatelskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim
Wczoraj, 6 marca 2025 roku, w Centrum Aktywności Obywatelskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyło się wyjątkowe spotkanie, które miało na celu zwiększenie bezpieczeństwa seniorów. Policjantki z Zespołu Profilaktyki Społecznej ostrowieckiej komendy przybyły, aby podzielić się cenną wiedzą i doświadczeniem. Tematem przewodnim prelekcji były zagrożenia, na jakie narażeni są starsi mieszkańcy naszego miasta.
Jak unikać oszustw? Praktyczne porady dla seniorów
Podczas spotkania funkcjonariuszki szczegółowo omówiły metody działania oszustów, zwracając uwagę na popularne schematy, takie jak na wnuczka” czy na policjanta”. Uczestnicy dowiedzieli się, jak rozpoznać niebezpieczne sytuacje oraz jak reagować, aby nie stać się ofiarą przestępstwa. Policjantki podkreśliły znaczenie czujności i zdrowego rozsądku w codziennym życiu.
Seniorzy mieli również okazję poznać Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa narzędzie, które umożliwia zgłaszanie niepokojących sytuacji w ich otoczeniu. Dzięki tej inicjatywie, każdy z uczestników mógł dowiedzieć się, jak skutecznie informować służby o zagrożeniach występujących w ich lokalnych społecznościach.
Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali ulotki informacyjne, które będą przypominały im o zasadach bezpieczeństwa oraz sposobach ochrony przed oszustwami. Takie wydarzenia są niezwykle ważne dla budowania świadomości i bezpieczeństwa wśród seniorów, a ostrowieckie policjantki zasługują na uznanie za ich zaangażowanie i profesjonalizm.
Na podst. Policja Ostrowiec Świętokrzyski
Ostatnie Artykuły

Świąteczne powroty pod lupą policji - alkohol i prędkość na celowniku

Na świątecznych trasach policja zapowiada zero litości dla brawury

Wielkanocny wyjazd może skończyć się kłopotami - Policja przypomina o ryzyku

Jajko w Wielkanocy - mały symbol, wielka historia
![[PIŁKA NOŻNA] Betclic 3. Liga Grupa 4 (Grupa IV) – KSZO Ostrowiec – Podlasie Biała Podlaska 2:1. Gospodarze odwrócili losy meczu po przerwie](/images/mecz/thumbnails/kszo-ostrowiec-podlasie-biala-podlaska-03042026-21.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Betclic 3. Liga Grupa 4 (Grupa IV) – KSZO Ostrowiec – Podlasie Biała Podlaska 2:1. Gospodarze odwrócili losy meczu po przerwie

Z Ostrowca do Krzemionek i Bałtowa ruszył codzienny autobus dla turystów

Dwoje 11-latków zauważyło pożar i zareagowało bez wahania

Menopauza bez tabu w Ostrowcu - biblioteka szykuje wieczór z pazurem

Świąteczny pośpiech otwiera drogę złodziejom i drogowym pułapkom

Jedna lekcja i dwa zagrożenia - policja ostrzegła uczniów w Ostrowcu

Z mieszkania zniknęły perfumy i ramka - 50-latka szybko wpadła

Świąteczny wyjazd może kosztować majątek - ostrowiecka policja ostrzega przed włamaniem

Klimat i odpady w radiu Ostrowca – edukacja wchodzi na antenę

