Współpraca zamiast rywalizacji w Ostrowcu Świętokrzyskim - NGO i samorząd razem

W Ostrowieckim Browarze Kultury 25 września organizacje pozarządowe i samorząd postawiły na wspólne działanie. W spotkaniu uczestniczyła starosta Agnieszka Rogalińska, która zadeklarowała wsparcie dla inicjatyw służących mieszkańcom.
- Zacieśniajmy partnerstwo w Ostrowcu Świętokrzyskim
- Twórzcie trwałe partnerstwa między NGO a samorządem
Zacieśniajmy partnerstwo w Ostrowcu Świętokrzyskim
W salach Ostrowieckiego Browaru Kultury przedstawiciele organizacji pozarządowych i władz samorządowych spotkali się 25 września, by porozmawiać o formach współdziałania. Rozmowy dotyczyły przede wszystkim koordynacji działań, wymiany doświadczeń i planowania projektów, które mają bezpośrednio trafić do mieszkańców miasta i powiatu. Obecność starosty Agnieszki Rogalińskiej podkreśliła gotowość samorządu do wspierania inicjatyw społecznych.
Twórzcie trwałe partnerstwa między NGO a samorządem
Spotkanie było okazją do określenia priorytetów współpracy: kultura, pomoc społeczna, edukacja i aktywizacja obywatelska pojawiały się najczęściej w dyskusjach. Organizacje pozarządowe zwracały uwagę na potrzebę lepszego dostępu do informacji o konkursach i dotacjach, a samorząd sygnalizował chęć udostępnienia przestrzeni i zasobów administracyjnych na rzecz wspólnych projektów. Taka współpraca ma zwiększyć efektywność działań i ograniczyć dublowanie się inicjatyw.
Spotkanie w Ostrowieckim Browarze Kultury pokazało, że dialog między sektorem pozarządowym a władzami samorządowymi może być konkretny i praktyczny. Gdy obie strony stawiają na jasne zasady współpracy i wzajemne wsparcie, zyskują nie tylko organizacje, ale przede wszystkim mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego.
na podstawie: Powiat.
Ostatnie Artykuły

Matura w powiecie ostrowieckim powyżej średniej krajowej i wojewódzkiej

125 lat OSP w Garbaczu. Pokolenia druhów stoją za bezpieczeństwem powiatu

Beczka piwa, wosk i kara więzienia - tak działał cech w Ostrowcu

Oddali życie za wolną Polskę. W Woli Grójeckiej uczczono 37 żołnierzy

Nowy plan dla części Ostrowca. Mieszkańcy mają miesiąc na uwagi

Rejon Miodowej i Iłżeckiej pod lupą. Rusza ważny etap planu

Krzemionki ożyją kamienną codziennością - weekend, który wciąga w pradzieje

Wakacyjna akcja krwiodawców trwa. W Ostrowcu można jeszcze dołączyć

Sześć miast mówi jednym głosem. Walczą o kolejowy korytarz do Rzeszowa

Nowe nagłośnienie na KSZO. Stadion ma zyskać głos do połowy sierpnia

Wielki Ogień wraca do Ostrowca. Program 19. edycji już jest gotowy

Nawet 25 tys. zł na lokalne inicjatywy. Nabór już trwa

Jak dojechać na Krzemionki bez auta - darmowa linia i kursy specjalne

Złoto i brąz dla KSZO. Ostrowieckie bokserki wróciły z medalami z Wejherowa
Przydatne dane teleadresowe
- Świętokrzyskie Centrum Ratownictwa Medycznego w Ostrowcu Świętokrzyskim - kontakt, transport sanitarny, numery alarmowe
- Urząd Gminy Bodzechów w Ostrowcu Świętokrzyskim - kontakt, godziny, wydziały i e-usługi
- Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Ostrowcu Świętokrzyskim - kontakt, oferta i zapisy
- Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka Filia w Ostrowcu Świętokrzyskim - kontakt, godziny, zbiory
- Urząd Stanu Cywilnego w Ćmielowie - kontakt, adres, sprawy stanu cywilnego
- Parafia Matki Odkupiciela w Ostrowcu Świętokrzyskim - msze, kancelaria, kontakt
