W dniach 19-21 lipca kibiców piłki siatkowej w Ostrowcu Świętokrzyskim czeka spora dawka emocji. W Hali Sportowo – Widowiskowej MOSiR rozegrany zostanie towarzyski turniej kobiecych reprezentacji Polski, Czech i Białorusi.

Biało – Czerwone w Ostrowcu Świętokrzyskim zagrały ostatnio niemal równo dwa lata temu. W lipcu 2017 roku w hali przy Świętokrzyskiej 11 rozegrały jeden z turniejów World Grand Prix, podejmując w Ostrowcu Świętokrzyskim Peru, Argentynę i Koreę. To był udany sezon dla podopiecznych trenera Jacka Nawrockiego, które ostatecznie wygrały batalię w grupie 2 WGP i wywalczyły awans do elity powstałej w miejsce tych rozgrywek Ligi Narodów. W 2019 roku spisują się w nich znakomicie. Drużyna, przed którą postawiono cel utrzymania się w najlepszej „szesnastce”, przebojem przeszła przez pierwszą fazę i awansowała do turnieju Final Six. W chińskim Nankinie trafiły na potentatów światowej siatkówki – trzecią w rankingu FIVB ekipę USA i plasujące się „oczko” niżej Brazylijki. W obu spotkaniach 26. w światowym rankingu Polki walczyły bez respektu dla faworytek, ulegając po wyrównanej walce (odpowiednio 1:3 i 2:3).

Do Ostrowca Świętokrzyskiego siatkarki Jacka Nawrockiego przyjadą wprost z krótkiego zgrupowania w Spale, gdzie będą przygotowywać się do turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich, który w dniach 2-4 sierpnia odbędzie się we Wrocławiu. Ostrowiecki turniej będzie zatem dla nich jednym z ostatnich przystanków na drodze do (miejmy nadzieję) Tokio. W Hali Sportowo – Widowiskowej MOSiR zmierzą się z Czeszkami (24. miejsce w rankingu FIVB) i Białorusinkami (52. miejsce). I zwłaszcza udział w turnieju naszego wschodniego sąsiada dodaje smaczku imprezie, a to w kontekście pożegnalnych występów, które w barwach Białorusi ma rozegrać właśnie w Ostrowcu Świętokrzyskim Olga Pavlukovskaya. Grająca na pozycji libero zawodniczka KSZO to uczestniczka finałów mistrzostw Europy w 2013, 2015 i 2017 roku, reprezentowała Białoruś w rozgrywkach Ligi Europejskiej w 2012 r., 2016 r. i 2017 roku (6. miejsce) oraz Złotej Lidze Europejskiej w 2018 r. (6. miejsce). W Hali Sportowo – Widowiskowej MOSiR powinniśmy też zobaczyć w akcji byłą środkową KSZO Kamilę Witkowską (obecnie DevelopRes Rzeszów), bardziej znaną w Ostrowcu Świętokrzyskim pod panieńskim nazwiskiem Ganszczyk.

Bilety na to bardzo ciekawie zapowiadające się siatkarskie widowisko będzie można nabyć za pośrednictwem platformy sprzedażowej eBilet.pl oraz w kasach ostrowieckiej hali. Informacja o terminie rozpoczęcia sprzedaży opublikowana zostanie na stronie www.mosir.ostrowiec.pl oraz www.facebook.com/mosir.ostrowiec. Wejściówki na każdy z trzech spotkań skalkulowane zostały na poziomie 25 i 35 złotych (w zależności od sektora). Będzie też możliwość zakupu karnetu na wszystkie trzy spotkania, w cenie 50 i 70 złotych (jeden mecz gratis).

Harmonogram turnieju:
19.07.2019 (piątek), godz. 20.00 Polska – Czechy
20.07.2019 (sobota), godz. 17.00 Czechy – Białoruś
21.07.2019 (niedziela), godz. 17.00 Polska – Białoruś


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.