Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrowiec Świętokrzyski

Gdzie wykonać badanie USG bioder dziecka

Nasz szpital to miejsce przyjazne dla rodziców oraz ich dzieci, o czym świadczy wysoki standard wykonywanych usług, skumulowanie diagnostyki i procesu leczenia w jednym miejscu oraz przyjazna przestrzeń, w której swoje miejsce znajdą nie tylko rodzice ale również dzieci.

USG bioder zwane również preliksacją to jedno z najważniejszych badań, jakie wykonuje się noworodkowi w pierwszych tygodniach życia. W Nowa Ortopedia przeprowadzamy te badania na nowoczesnym i bardzo dokładnym sprzęcie do USG.

W zależności od wyniku badania jakie wykonuje tuż po urodzeni neonatolog, USG należy wykonać niezwłocznie po wyjściu ze szpitala. W sytuacji kiedy lekarz nie zauważy niepokojących objawów, obowiązuje termin w ciągu kilku najbliższych tygodni. Na dzień dzisiejszy USG bider wykonuje się każdemu noworodkowi aby wykluczyć nieprawidłowość jaką jest dysplazja stawów biodrowych, która mogła powstać jeszcze w łonie matki lub podczas porodu.

Badanie wykonuje się wykonuje się dwukrotnie – między 4 a 6 tygodniem oraz między 12 a 14 tygodniem życia. USG bioder jest nieinwazyjne i nie wymaga wcześniejszego przygotowania dziecka do badania, jest też całkowicie bezbolesne. Rodzic cały czas jest z dzieckiem i może być blisko niego.

Jest grupa dzieci, u których z większym prawdopodobieństwem może wystąpić dysplazja. Są to dzieci urodzone drogą pośladkową, dzieci ciąży bliźniaczej, wcześniaki urodzone przed 37 tygodniem ciąży, dzieci z ciąży patologicznej.