Dzięki godnej naśladowania obywatelskiej postawie, policjanci z ogniwa patrolowo – interweniującego ostrowieckiej komendy zatrzymali nietrzeźwego kierującego. 21-latek kierujący BMW miał ponad promil alkoholu w organizmie. Ponadto w trakcie interwencji wyszło na jaw, że mieszkaniec powiatu opatowskiego nie posiada uprawnień do kierowania. Teraz ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

W minioną sobotę, kwadrans po godzinie 23 dyżurny ostrowieckiej komendy otrzymał informację, że ul. Traugutta w Ostrowcu Świętokrzyskim, pojazdem marki BMW porusza się prawdopodobnie nietrzeźwy kierujący. Z relacji zgłaszającego wynikało, że mężczyzna siedzący za kierownicą niemieckiego auta wykonuje niebezpieczne manewry i jedzie całą szerokością jezdni. Gdy BMW zatrzymało się na ul. Świętokrzyskiej, świadek postanowił uniemożliwić kierującemu dalszą podróż. Po chwili na miejscu zjawili się policjanci z ostrowieckiej komendy, którzy sprawdzili stan trzeźwości 21-letniego mieszkańca powiatu opatowskiego. Badanie wykazało ponad promil alkoholu w organizmie mężczyzny. Ponadto mundurowi ustalili, że 21-latek nie posiada uprawnień do kierowania. Teraz grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Obywatelska postawa interweniującego kierowcy zasługuje na pochwałę. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa. Następnie taką osobę należy niezwłocznie przekazać funkcjonariuszom Policji.

Opr. EW

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim