Policjanci z ostrowieckiej komendy w ciągu minionego weekendu zatrzymali 5 osób ukrywających się przed organami ścigania. Najdłużej w więziennej celi spędzi 59-letni mieszkaniec Stalowej Woli. Mężczyzna za kradzież z włamaniem pożegnał się z wolnością na rok. Był on poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Stalowej Woli na podstawie nakazu doprowadzenia.

W miniony piątek tj. 19 maja br., dzięki poczynionym ustaleniem w ręce ostrowieckich policjantów wpadł 35-letni ostrowczanin. Mężczyzna poszukiwany był na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy w Opatowie. Jak ustalili policjanci, w więziennej celi za jazdę w stanie nietrzeźwości musi odpokutować karę 5 miesięcy pozbawienia wolności. Kolejno funkcjonariusze ogniwa patrolowo - interweniującego ostrowieckiej komendy zatrzymali 23-latka, który był poszukiwany przez miejscową prokuraturę w celem ustalenia miejsca pobytu. Po czynnościach został on zwolniony. Następnego dnia stróże prawa zatrzymali 18-latka, który poszukiwany był przez Prokuraturę Rejonową w Nysie również celem ustalenia miejsca pobytu. Po wykonanych czynnościach młody mieszkaniec naszego miasta został zwolniony. Kolejno na listę osób zatrzymanych trafił 59-letni mieszkaniec Stalowej Woli, który za kradzież z włamaniem w odosobnieniu spędzi rok. Był on poszukiwany na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Stalowej Woli. Z kolei zatrzymany wczoraj 68-latek za murami więzienia spędzi 165 dni. Ostrowczanin poszukiwany był przez miejscowy sąd za popełnione przestępstwo kradzieży.

Zachęcamy do zapoznania się z aktualną listą osób poszukiwanych. Informacje na temat osób poszukiwanych można anonimowo przekazać za pośrednictwem internetu poprzez zakładkę ZGŁOŚ POSZUKIWANEGO.

Opr. EW

Źródło:KPP Ostrowiec świętokrzyski