Czarne żaluzje drewniane: nowy wymiar dekoracji w stylu industrialnym

Pomysłów na zaaranżowanie okna jest naprawdę wiele. Nowoczesne żaluzje drewniane są zarówno praktyczną osłoną przed nachalnymi spojrzeniami sąsiadów czy niechcianymi promieniami słonecznymi, jak i estetyczną dekoracją wzbogacającą wygląd domu. Na jaki model warto się zdecydować w przypadku industrialnych wnętrz?

Czarne żaluzje drewniane na wymiar: nowoczesne wzornictwo i uniwersalny charakter

Czerń niejedno ma imię. Mogą się o tym przekonać zarówno znawcy tematu, jak i dopiero zaczynający swoją przygodę z branżą wnętrzarską. Przez niektórych jest uwielbiana, przez innych traktowana z dużą dozą rezerwy. Niewątpliwie jest jednak liderem w kategorii najchętniej wybieranych kolorów dodatków. Jej uniwersalny charakter sprawia, iż dobrze prezentuje się w nowoczesnych, odważnych, nieco awangardowych aranżacjach, jak i tych bardziej klasycznych, opartych na tradycyjnych rozwiązaniach. Nadaje wnętrzu głębi i tajemniczości, a przede wszystkim eksponuje jego elegancki charakter.

Czarne żaluzje z drewnopodobnego materiału faux wood są odporne na niszczące działanie światła, pary i wody

Czarne żaluzje z drewnopodobnego materiału faux wood są odporne na niszczące działanie światła, pary i wody

Jak dobrać czarne drewniane żaluzje do aranżacji?

Obawiasz się, że żaluzje w kolorze czarnym będą przytłaczające? Niepotrzebnie. Odpowiednio dobrane, właściwie dopasowane do pozostałych elementów wystroju czarne żaluzje drewniane na wymiar podkreślą wygląd aranżacji, wprowadzą ład i harmonię oraz będą kropką nad „i”, która idealnie dopełni wystrój.

Jaki model żaluzji wybrać, aby podkreślić walory wnętrza urządzonego w stylu industrialnym bądź loftowym? Obie estetyki charakteryzuje poprzemysłowy charakter. Style te bowiem – zarówno surowy i minimalistyczny styl industrialny, jak i nieco bardziej przytulny loftowy – nawiązują do wyglądu starych fabryk. Szkło, metal i drewno to surowce, które odgrywają istotną rolę w aranżacjach. Charakterystyczne barwy to z kolei: biel, beż, szarość oraz czerń. Grafitowe, antracytowe czy po prostu czarne wykończenia przykują uwagę i spojrzenia gości, którzy nie przejdą obojętnie wobec tak urządzonego pomieszczenia. Funkcjonalne, wysokojakościowe i stylowe czarne żaluzje drewniane na wymiar możesz zamówić u polskiego producenta Clicky.

Czarne żaluzje drewniane na wymiar będą idealnie dopasowane nawet do niestandardowych okien

Czarne żaluzje drewniane na wymiar będą idealnie dopasowane nawet do niestandardowych okien

Powiew świeżości, czyli drewniane żaluzje biało-czarne

Wiesz już, iż czarne żaluzje idealnie wpasowują się w estetykę stylu industrialnego. Czy jednak równie idealnie będą komponować się z ramami okien? Czym warto się sugerować podczas wyboru? Bezpiecznym rozwiązaniem wydaje się bazowanie na zbliżonej tonacji obu elementów. Więcej, nie zawsze znaczy lepiej… Pamiętaj, że kluczem do udanej aranżacji jest jej spójny charakter. Warto sugerować się więc niepisaną zasadą, by do jasnych ram okiennych dobierać żaluzje w jasnych odcieniach drewna, z kolei w przypadku ram w ciemnych, wyrazistych kolorach – postawić na ciemniejsze akcenty w postaci antracytowych bądź czarnych żaluzji okiennych.

Ciekawym rozwiązaniem są też drewniane żaluzje z czarną taśmą, które pasują nie tylko do wnętrz industrialnych, ale również tych urządzonych w stylu scandi czy japandi. Podobnie zresztą jak żaluzje wykonane z bielonego drewna, przełamane czarną taśmą i maskownicą w tym samym kolorze.

Jak widzisz, w zależności od obranego stylu, kolorystyki wnętrza czy wielkości okna, żaluzje drewniane mogą pomóc wydobyć z aranżacji to, co najlepsze. Rozjaśnią pomieszczenie, urozmaicą je i ożywią. Czarne żaluzje drewniane to rozwiązanie, które bez wątpienia zasługuje na uwagę osób ceniących sobie proste, a zarazem designerskie rozwiązania.