UM Ostrowiec Świętokrzyski: 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
O sercach otwartych i zimowej kąpieli – mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego ponownie pokazali, jak wielkie mogą być ich serca podczas lokalnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie tylko mroźna aura, ale i ciepłe uczucia towarzyszyły tym, którzy wsparli szczytny cel.
  • Rekordowa suma zebrana przez biegaczy w "Policz się z cukrzycą"
  • Morsy i Foczki przeciw zimnej wodzie – wsparcie WOŚP
  • Muzyczne talenty na scenie Browaru Kultury podczas finału WOŚP
  • Interaktywne i kreatywne warsztaty dla mieszkańców
  • Wiceprezydent miasta w roli wolontariusza WOŚP
  • Serdeczne i hojne licytacje na rzecz Orkiestry

Dzień 28 stycznia zamienił Ostrowiec Świętokrzyski w centrum dobroczynności, ponieważ po raz trzydziesty drugi odbył się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od rana ulicami miasta przemierzali wolontariusze, którzy nieustraszeni przez zimową aurę, zbierali datki na wsparcie zakupu pomp insulinowych dla kobiet w ciąży. Największe wrażenie zrobiło zaangażowanie uczestników biegu "Policz się z cukrzycą", którzy swoją wytrwałością i hojnością przyczynili się do zebrania imponującej sumy 5380 zł.

Zimową kąpiel w lodowatej wodzie zafundowali sobie członkowie Stowarzyszenia Morsy i Foczki Ostrowiec Świętokrzyski. Ich mrożąca krew w żyłach charytatywna akcja również miała na celu zbiórkę funduszy na cele WOŚP. Aby dodać wydarzeniu uroku, wiceprezydent miasta Artur Łakomiec wraz z córką Tosią również dołączyli do grona wolontariuszy, kwestując i wspierając inicjatywę.

Serce i dusza finału – to były występy artystyczne na dziedzińcu Ostrowieckiego Browaru Kultury. PROGRES, 3 YOUR MIND, DANCE ACADEMY, Studio Wokalne PANDORA, Harcerski Zespół Muzyczny Nie Ogarniesz, Master Team oraz Szarotka przeniosły zgromadzonych w świat muzyki, tańca i pasji. Dzień był również okazją do interaktywnego uczestnictwa w warsztatach przygotowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną oraz wolontariat MOPS, które wzbogaciły lokalną społeczność o nowe doświadczenia.

W duchu solidarności z WOŚP, Stowarzyszenie Ostrower zaproponowało mieszkańcom nietypowe wyzwanie – kręcenie kilometrów na trenażerze za grosz wrzucony do puszki. Pasjonaci starych pojazdów mieli okazję podziwiać zabytkowe samochody i wozy strażackie, a miłośnicy lokalnych smaków mogli rozgrzać się gorącą herbatą i poczęstować ciastem od Stowarzyszenia Tak dla Samorządu, oczywiście wsparciem dla Orkiestry.

Tego wieczoru niebo nad Ostrowcem rozświetliło "Światełko do nieba", magiczny element finału WOŚP, który stał się momentem refleksji oraz nadziei. Na zakończenie, serca mieszkańców pokazały swoją wielkość również podczas licytacji, dzięki którym WOŚP może kontynuować swoją misję pomagania. Choć finał za nami, wciąż można wspierać Orkiestrę, licytując przedmioty wystawione przez Ostrowiecki Sztab WOŚP, w tym możliwość spędzenia dnia z wiceprezydentem miasta.


Opierając się na: UM Ostrowiec Świętokrzyski