Policja Ostrowiec Świętokrzyski: DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2024
Czy wiesz, jak poruszać się po sieci bez ryzyka? Dowiedz się, jakie działania podejmujemy w Polsce, aby Internet stał się bezpiecznym miejscem dla każdego z nas - szczególnie dla najmłodszych użytkowników.
  • W lutym rozpoczyna się ogólnopolska kampania na rzecz bezpieczeństwa online.
  • Edukacja i warsztaty dotyczące odpowiedzialnego korzystania z Internetu.
  • Szereg wydarzeń z udziałem ekspertów i specjalistów z różnych dziedzin.

Bezpieczeństwo w sieci to wspólna sprawa - pod tym hasłem Polskie Centrum Programu Safer Internet oraz NASK Państwowy Instytut Badawczy, wraz z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę, organizują miesiąc pełen działań edukacyjnych i profilaktycznych. Celem jest zapewnienie młodszym i starszym internautom narzędzi niezbędnych do bezpiecznego poruszania się w wirtualnym świecie.

Wśród inicjatyw znajdują się webinary dla nauczycieli, mające na celu aktualizację ich wiedzy na temat zagrożeń cyfrowych oraz metody ich przeciwdziałania. Szkoły mają szansę włączyć się w projekt poprzez lekcje online, dzięki którym uczniowie będą mogli w praktyczny sposób nauczyć się, jak rozpoznawać i unikać internetowych pułapek.

Nie tylko nauczyciele i uczniowie są celem tych działań. Organizowane są również spotkania oraz warsztaty dla rodziców i opiekunów, aby mogli oni lepiej zrozumieć świat, w którym ich pociechy spędzają coraz więcej czasu. Wiedza ta ma na celu nie tylko ochronę, ale również budowanie mostu pokoleń w obszarze cyfrowym.

Niezmiernie ważną rolę w procesie edukacyjnym odgrywają lokalne służby, w tym ostrowieccy policjanci. Włączają się oni aktywnie w inicjatywy społeczne, organizując spotkania informacyjne i szkolenia, podczas których dzielą się wskazówkami, jak minimalizować ryzyko związane z korzystaniem z Internetu.

Bezpieczny Internet to nie tylko hasło kampanii, ale przede wszystkim realne działanie na rzecz ochrony najmłodszych. Inicjatywy te trwają aż do końca marca i każdy może się w nie zaangażować, by wspólnie pracować na rzecz lepszego jutra w cyfrowym świecie. Obywatele mogą zgłaszać swoje pomysły na lokalne projekty, które przyczynią się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa w Internecie.

6 lutego 2024 roku to data, którą warto zaznaczyć w kalendarzach jako symboliczny początek szeregu wydarzeń mających na celu edukację i profilaktykę w zakresie bezpieczeństwa online. Chrońmy siebie i nasze dzieci przed zagrożeniami cyfrowego świata - każde działanie ma znaczenie!


Na podstawie: Policja Ostrowiec Świętokrzyski