Weekend Seniora z Kulturą w Ostrowcu Świętokrzyskim - bezpłatne propozycje 4-5 października 2025

Weekend pełen muzeów, spacerów i kreatywnych warsztatów dla seniorów – skorzystaj z darmowych ofert Pałacu Wielopolskich i Muzeum Archeologicznego i Rezerwatu Krzemionki.
- Odwiedź Ostrowiec Świętokrzyski i skorzystaj z muzealnych dni dla seniorów
- Przyjdź do Pałacu Wielopolskich w Częstocicach
- Zapisz się na warsztaty i spacer w Rezerwacie Krzemionki
Odwiedź Ostrowiec Świętokrzyski i skorzystaj z muzealnych dni dla seniorów
W pierwszy weekend października Muzeum Historyczno-Archeologiczne włącza się w ogólnopolską akcję Weekend Seniora z Kulturą. W sobotę i niedzielę 4-5 października 2025 roku oba oddziały muzeum otwierają swoje ekspozycje bezpłatnie dla osób starszych — zarówno zwiedzanie indywidualne, jak i grupowe. To okazja, by na nowo odkryć lokalne zbiory i wystawy oraz spędzić czas w zabytkowych wnętrzach Pałacu Wielopolskich w Częstocicach.
Przyjdź do Pałacu Wielopolskich w Częstocicach
W Pałacu Wielopolskich (ul. Świętokrzyska 37, Ostrowiec Świętokrzyski) w dniach 4 i 5 października można bezpłatnie oglądać ekspozycje stałe i czasowe. Wizyta nie wymaga zgłoszeń w przypadku pojedynczych osób; proszone są jedynie większe grupy o wcześniejszą rezerwację. Godziny otwarcia to 10:00–16:00. Rezerwacje i informacje pod numerami tel. 41 265 36 51 oraz kom. 669 970 489 lub drogą mailową: [email protected].
Zapisz się na warsztaty i spacer w Rezerwacie Krzemionki
W sobotę 4 października o godz. 11:00 Muzeum Archeologiczne i Rezerwat Krzemionki organizuje międzypokoleniowe warsztaty przyrodniczo-kreatywne z cyklu Sobota w muzeum. Spotkanie rozpocznie się spacerem po rezerwacie, podczas którego opowiedziane zostaną jego dzieje i rośliny objęte ochroną, a potem uczestnicy wykonają lniane torby zdobione roślinnymi ornamentami. Przewidywany czas trwania zajęć to około 2 godziny. Wstęp wolny, obowiązują zapisy pod numerem 41 260 55 50 lub mailowo: [email protected]. Miejsce spotkania: Sudół 135a, Ostrowiec Świętokrzyski.
Na Seniorów czekają bezpłatne wydarzenia, które łączą historię, przyrodę i twórczą aktywność — warto zarezerwować termin i zabrać ze sobą rodzinę.
na podstawie: Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Ostatnie Artykuły

Ostrowiec znów stawia na kino - Festiwal NieZwykłych przed nami

MCK w Ostrowcu rozkłada kulturalną mapę - od głosów po planszówki

Piątek w kinie w Ostrowcu - pięć filmów, które zmieniają nastrój co godzinę

Muzyka o miłości i tęsknocie - recital Gębskiego w MCK Ostrowiec

Nowy plan dla Samsonowicza i Rudzkiej rusza zbieranie wniosków

Ostrowieckie skarby wróciły na światło dzienne - muzeum odsłania depozyty

Mapa ostrowieckiej komendy zdradza, jak rozbudowana jest policyjna struktura

W ostrowieckiej podstawówce padło ostrzeżenie o hulajnogach elektrycznych

Ponad 2,5 promila na Staszica - 39-latek z Ostrowca trafi przed sąd

Srebrne monety, wojenne sekrety i skarb z Kunowa wracają do Ostrowca

Jan Kostkowski - ostrowczanin, który zapisał miasto w linorytach

Pałac i Krzemionki dostaną nowe życie dzięki unijnym milionom

Od społecznego muzeum do instytucji z Krzemionkami - ta historia wciąga

Muzeum w Ostrowcu, które ma dwa serca i mocny papier jakości
Przydatne dane teleadresowe
- Gminny Zakład Opieki Zdrowotnej w Waśniowie - kontakt, rejestracja, poradnie
- Gminna Biblioteka Publiczna w Waśniowie - kontakt, siedziba i likwidacja filii
- Ośrodek Kuratorski przy Sądzie Rejonowym w Ostrowcu Świętokrzyskim - kontakt, godziny, zajęcia
- Filia Biblioteki w Mominie - status i historia
- Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kunowie - kontakt, świadczenia i godziny
- Dom Pomocy Społecznej w Ostrowcu Świętokrzyskim - kontakt, przyjęcie, opłaty i usługi
