Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrowiec Świętokrzyski

Od dłuższego czasu niemal wszystkie sklepu typu RTV AGD wychodzą naprzeciw klientom, oferując tzw. raty 0%. Jest to niewątpliwie fajna oferta, gdyż możemy sobie pozwolić na sprzęty bez wcześniejszego odkładania pieniędzy. Nierzadko trudno odłożyć kilka tysięcy lub po prostu z ciężkim sercem przychodzi nam wydawać taką gotówkę w sklepie. Bywają jednak sytuacje, w których sklep nie udzieli nam szansy na raty 0%.

Co może przeszkodzić?

Nie tylko wysokość dochodów i wiek może nam przeszkodzić w uzyskaniu jakiegokolwiek kredytu lub zakupu sprzętu na raty. Najważniejszą instytucją, od której będzie to zależało, jest BIK czyli Biuro Informacji Kredytowej. Zbierane są tam informacje o wszystkich naszych sfinalizowanych zobowiązaniach jak i tych, które aktualnie posiadamy. Jeśli do tej pory wszystko spłacaliśmy w terminie i bez zarzutu, nie będzie zapewne najmniejszego problemu. Jeśli mamy czystą kartę, to naturalnie również nie będzie przeszkód w zakupie na raty.

Jeśli wcześniej powinęła nam się noga choćby przez zwykłe zapomnienie… możemy mieć problem z zakupem sprzętu na raty. Nasza historia kredytowa może zostać uznana jako niewiarygodna i przywilej rat 0 % może nam się wymknąć sprzed nosa. Widniejesz w bazach dłużników? Masz wobec tego dwa rozwiązania. Możesz poczekać z zakupem (jeśli chodzi o pralkę i o lodówkę, to może się to okazać skomplikowane…) lub skorzystać z pomocy firm pożyczkowych.

Chwilówka jako dobra alternatywa

Niewątpliwie ciężko żyć bez lodówki, odkurzacza albo pralki. Powinieneś wiedzieć, że wcale nie musisz! Skontaktuj się z firmą pożyczkową i dowiedz się więcej o warunkach pożyczki. Nieprawdą jest, że taki proces jest skomplikowany i kosztowny. Pieniądze dostaniesz w mniej niż godzinę i to przedstawiając jedynie dowód osobisty! Sprawę można załatwić w siedzibie firmy, w domu lub nawet przez internet. Oczywiście należy liczyć się z prowizją i odsetkami, ale nie zawsze. Istnieją bowiem promocje, gdzie gotówkę można dostać za darmo. Warunkiem może być na przykład terminowa spłata. Wybierz ofertę, gdzie wskaźnik RRSO jest najmniejszy i nie czekaj na wymarzony zakup kilka miesięcy – życie jest za krótkie, aby się ograniczać.

Kiedy nie możemy kupić sprzętu na raty?