Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrowiec Świętokrzyski

W minioną sobotę Ostrowiec Świętokrzyski stanowił początek ostatniego V etapu 32. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności i Olimpijczyków”.

Te prestiżowe zmagania kolarskie rozpoczęły się 23 czerwca w Pabianicach i podzielone zostały na kilka etapów. W I. zawodnicy z 30 ekip międzynarodowych pokonali trasę 171,70 km jadąc z Pabianic do Łodzi i z Kutna do Płocka. Następnego dnia w III etapie przejechali z Koluszek do Sieradza (191,6 km). IV etap to trasa Tomaszów Mazowiecki- Kielce (212,7 km). Ostatni etap rozpoczął się w Ostrowcu Świętokrzyskim kończąc na Stalowej Woli (165,3 km).

26 czerwca w godzinach 10-10:15 na ul. Rynek rozpoczął się start honorowy wyścigu podczas, którego peleton przejeżdzając przez ulice Ostrowca zaprezentował się sympatykom kolarstwa. Zaraz po starcie honorowym o godz. 10:30 zawodnicy rozpoczęli tzw. ; „Ostry Start” czyli kolejny etap wyścigu, który zakończył się w Stalowej Woli. Trasa wyjazdu z Ostrowca biegła przez: Rynek, Siennieńską, Szeroką, Mickiewicza, Żabią, Al. 3 Maja, Sandomierską, Zygmuntówką.

Imprezie głównej towarzyszył 12. Mini Wyścig „Solidarności” skierowany do młodszych zawodników. W tym roku dziewczęta i chłopcy w wieku 5 do 12 lat rywalizowali pod hasłem „ Dzieci na Start. W trakcie cyklu wyścigów dla młodych kolarzy prowadzona bęła akcja „Jeżdżę w kasku i odblasku”, która miała na celu zwiększenie wśród najmłodszych świadomości związanej z bezpieczeństwem na drodze. Najmłodszych apedtów kolarstwa udekorował Wiceprezydent Miasta Piotr Dasios, który również otworzył oficjalnie ceremonię rozpoczęcia ostatniego etapu wyścigu. 

Na ręce Wiceprezydenta miasta, organizatorzy wyścigu przekazali podziękowania za pomoc i współorganizację wydarzenia.