Wódka jak poezja - Adam Mickiewicz

Pierwsze skojarzenie z Mickiewiczem? Pewnie Pan Tadeusz albo Dziady część III. I słusznie, bo w końcu „Mickiewicz wielkim poetą był”. Nieprzekonani? Jest dobra wiadomość! Wciąż możemy polubić Mickiewicza i sławić jego dobre imię. A że chodzić będzie o wódkę... Cóż... Zdarza się.

Są dwa sposoby mówienia o symbolach – ten, który tylko z szacunkiem i ten, który ceni szczerość i anegdotę. Gdy o prawdzie mowa, musimy wiedzieć, że Adam uwielbiał romansować, swoje dzieci i alkohol właśnie. Wiemy, że miałby szansę polubić wódkę na swoją cześć, bo jej receptura i sposób wytwarzania pochodzą z XIX wieku (jak On sam). O smak też jesteśmy spokojni, bo wódka Adam Mickiewicz to alkohol zacny. 40% wyjątkowo dobrej jakości spirytusu, podanego w eleganckiej, robiącej wrażenie butelce. Kto by się oparł? My nie zamierzamy.

Test - Czy piliście kiedyś dobrą wódkę?

Słyszeliście kiedyś że „wódka jak wódka. Ważne żeby schłodzona była”? Bzdura! A jeśli zdarzyło się Wam samym je wypowiedzieć, to znaczy że dobrej w życiu nie piliście. A skoro nie piliście, to spróbujcie Adama Mickiewicza.

O Mickiewiczu słów kilka... czyli co wiedzieć powinniśmy

Pierwowzór urodził się w 1798 roku. Nie to, żebyśmy tę datę zapamiętali ze szkoły - na szyjce butelki jest napisana... Ale nie tego Mickiewicza (w naszym przypadku), ciekawi jesteśmy.

Nasz Adaś pojawił się na świecie w 2019 roku, w koncernie BZK Alco. Mimo że pochodzi z dużej firmy, mamy wrażenie towaru doskonale przemyślanego pod każdym względem, a nie „masowej produkcji”.

Wódka Adam Mickiewicz, to aż siedmiokrotna destylacja spirytusu przez 488 półek destylacyjnych, przy użyciu filtrów węglowych i platynowych. Po co? Po to byśmy mogli cieszyć się wódką w najczystszej, najlepszej postaci. Dzięki temu procesowi, spirytus został pozbawiony wszelkich zanieczyszczeń chemicznych (0 ppm), a zyskał na wyjątkowo aksamitnym i nieco słodkawym posmaku.

Wnętrze Adama. Wódka Adam Mickiewicz kukurydzą stoi. Kukurydzą nie byle jaką, a bez GMO i z wyselekcjonowanych, certyfikowanych gospodarstw. Jego drugą bazą jest krystaliczna woda.

Banalne prawda? Wystarczy doskonały spirytus wymieszać z dobrą wodą opierając się na metodach z XIX wieku, by otrzymać delikatny, pełen aromatów smak.

Fizyczność Mickiewicza. Co do butelki – smukły, minimalistyczny design flaszki Adama Mickiewicza, od razu wpada w oko. I na stół się nadaje i na prezent. Sprawia wrażenie wyjątkowo ekskluzywnej, ale na szczęście na wrażeniu nie kończy. To autentyczny alkohol klasy premium, podany w sposób iście deluxe.

A nagrodę zdobywa... Wódka Adam Mickiewicz

Wódka Adam Mickiewicz początki ma w 2019 roku. Pomimo tak „młodego wieku”, została wyróżniona godłem „Doceń polskie”, a także uhonorowano ją najwyższą notą i laurem programu Top Produkt. Doceniono wszystko - smak, jakość, estetykę, klasę.

Wódka Mickiewicz ma dwa oblicza:

  • PREMIUM – smukła, szroniono-malowana, biała butelka, zawierająca trunek w jakości premium. Bez dziwnych dodatków. Czysta, słodka natura.
  • LEŻAKOWANA PREMIUM - zgrabna, miedziano-czarna butelka. Wódka w środku została poddana leżakowaniu przez siedem tygodni w metalowych zbiornikach.

Jakby nie patrzeć, mamy do czynienia z wódką w cenie budżetowej, a w jakości premium. Wartą skosztowania.

O Mickiewiczu słów kilka... czyli co wiedzieć powinniśmy