Ubezpieczenie OC — sprawdź, jak znaleźć najbardziej korzystną ofertę

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe dla każdego właściciela zarejestrowanego w Polsce pojazdu. Choć zakres ochrony, jaki oferuje ta polisa, jest taki sam w każdym Towarzystwie Ubezpieczeniowym, ponieważ jest on regulowany przepisami prawa, to poszczególne oferty mogą różnić się między sobą ceną, a także dodatkowymi benefitami takimi jak: Zielona karta, Assistance, czy NNW. Jak znaleźć najkorzystniejszą ofertę ubezpieczenia OC? Podpowiadamy.

Od czego zależy cena OC?

Każda firma ubezpieczeniowa może przyjmować inne kryteria decydujące o cenie OC dla poszczególnych właścicieli pojazdów. Jednym z kluczowych czynników jest jednak ich wiek. Zazwyczaj im jesteśmy młodsi, tym większe ryzyko, że spowodujemy wypadek przez brawurę lub brak doświadczenia, a co za tym idzie, wysokość naszej składki musi być większa.

Kolejnym czynnikiem jest miejsce zamieszkania. Osoby, które żyją w dużych miastach, zazwyczaj płacą więcej za OC niż właściciele nieruchomości w małych miejscowościach. Jest to spowodowane faktem, iż w dużych aglomeracjach natężenie ruchu jest duże, przez co łatwiej o wypadek i ryzyko jakie ponosi ubezpieczyciel, jest większe. Jednym z najważniejszych czynników, który decyduje o wysokości płaconego przez nas OC, są również zniżki, które posiadamy za bezszkodową jazdę.

Jak znaleźć najtańsze OC?

Osoby, dla których najważniejsza jest cena polisy, mogą wykorzystać kalkulator ubezpieczenia oc. Dzięki niemu w ciągu zaledwie kilku sekund są w stanie porównać oferty wielu różnych firm ubezpieczeniowych. To nowoczesne narzędzie cieszy się obecnie ogromnym uznaniem, wśród kierowców, ponieważ pozwala na znalezienie najtańszej oferty. Jego sposób działania jest bardzo prosty — wystarczy uzupełnić kilka podstawowych informacji, a następnie kalkulator wyliczy ceny OC w różnych firmach ubezpieczeniowych. Jest to bezpłatne narzędzie, dlatego też nic nie tracimy, jeżeli nie wykupimy polisy za jego pośrednictwem.

Bonusy do ubezpieczenia OC

Czasami najtańsze OC nie jest dla nas najkorzystniejsze, zwłaszcza wtedy, kiedy chcemy dokupić dodatkowe usługi, takie jak na przykład Autocasco, NNW, czy ubezpieczenie szyb lub opon. Wiele firm oferuje rabaty kierowcom, którzy poza OC, decydują się u nich na zakup również innych produktów. Z kolei niektóre Towarzystwa Ubezpieczeniowe mimo nieco wyższej ceny polisy OC, dodają swoim klientom w gratisie na przykład Assistance, Zieloną Kartę, czy NNW. Z tego powodu warto dobrze przeanalizować każdą ofertę, ponieważ nie zawsze najtańsza z nich jest faktycznie najkorzystniejsza.