cateringi dietetyczne

Piękna i zdrowa sylwetka to marzenie wielu osób. Jednak codzienne przygotowywanie pełnowartościowych posiłków może zajmować bardzo dużo czasu. Dlatego warto zdecydować się na catering dietetyczny, w ramach którego klient będzie regularnie otrzymywał pyszne i lekkostrawne dania. W diecie pudełkowej każdy produkt jest dokładnie opisany, dzięki czemu można kontrolować ilość spożywanych kalorii. A jak wybrać najlepszą ofertę?

Dobry catering dietetyczny - czyli jaki?

Obecnie na rynku można znaleźć różne propozycje diet pudełkowych przeznaczonych dla określonych grup osób. Dobry catering dietetyczny powinien w pełni zaspokajać potrzeby żywieniowe klienta, a jednocześnie musi być smaczny i zdrowy. Szukając idealnej oferty, warto najpierw określić własne oczekiwania i preferencje.

Dieta powinna być dostosowana do wieku, płci i stylu życia danej osoby. Ważny jest również cel, jaki klient chce osiągnąć, ponieważ inaczej będzie wyglądało menu dla sportowca, a inaczej dla cukrzyka. Z cateringu dietetycznego chętnie korzystają osoby z nietolerancją laktozy, weganie czy wegetarianie. Dokonując wyboru, trzeba też zwrócić uwagę na czas dostawy i możliwość zamiany poszczególnych składników. 

Postaw na wygodę

Catering dietetyczny może zawierać różną liczbę posiłków. Opcja składająca się z 5 dań jest polecana osobom, które chcą szybko i efektywnie schudnąć lub przygotowują się do ważnych zawodów. Wybierając 3 posiłki, można znacznie ograniczyć ilość spożywanych kalorii, a jednocześnie klient mógł wygodnie zabierać jedzenie do pracy.

Osoby wyjątkowo zabiegane, które nie mają czasu na przygotowanie obiadu, często wybierają wariant z jednym posiłkiem w postaci głównego dania. Wówczas catering dietetyczny może być dostarczony bezpośrednio do miejsca pracy i zwykle składa się z zupy i obiadu, a czasem również z napoju warzywnego. Jest to dobre rozwiązanie, dzięki któremu pracownicy nie muszą żywić się gotowymi daniami typu fast food, gdy chcą szybko zaspokoić swój głód.

Optymalna forma dostawy

Przed zamówieniem cateringu dietetycznego warto sprawdzić, w jakich godzinach jest dostarczany. Kurierzy najczęściej zostawiają paczki z jedzeniem pod drzwiami klienta o wyznaczonych porach. Dostawca może to zrobić bardzo dyskretnie, jeśli otrzyma kod do drzwi lub kluczyk, by wejść na klatkę schodową.

Wówczas można otrzymać catering dietetyczny nawet we wczesnych godzinach rannych bez konieczności budzenia domowników. Jedzenie powinno być starannie zapakowane i ostrożnie przewożone, aby nie uległo uszkodzeniu. Dobra firma cateringowa zadba również o to, by wszystkie produkty były świeże, dzięki czemu dania będzie można wygodnie przechowywać w lodówce jeszcze przez kilka dni od momentu ich otrzymania.

Catering dietetyczny Ostrowiec Świętokrzyski musi być również odpowiednio urozmaicony, żeby dieta nie znudziła się klientowi po kilku miesiącach. Dlatego warto wybierać oferty tych firm, które proponują ciekawe dania i regularnie zmieniają swoje menu. Korzystając z takiej diety, można szybko uzyskać wymarzoną sylwetkę i znacznie poprawić wydolność swojego organizmu.