Wczoraj policjanci z Wydziału Kryminalnego ostrowieckiej komendy zatrzymali ukrywającą się przed wymiarem sprawiedliwości 31-latkę. Mieszkanka miasta poszukiwana była na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim za dokonane oszustwo. Jak ustalili stróże prawa, kobieta w więziennej celi spędzi najbliższe 272 dni.

Przypomnijmy, że policjanci zatrzymują poszukiwanych w różnych okolicznościach. Część z nich zatrzymywana jest na przykład w miejscu zamieszkania lub podczas legitymowania w związku z popełnionym wykroczeniem. Zdarzają się również sytuacje, że poszukiwani zatrzymywani są przez policjantów w czasie wolnym od służby. W niektórych przypadkach jest to ciężka i żmudna praca, gdyż osoba ukrywająca się zrobi wszystko, aby uniknąć spotkania z funkcjonariuszami.

Wczoraj, w oparciu o poczynione ustalenia, policjanci z Zespołu Poszukiwań ostrowieckiej komendy ustalili miejsce pobytu 31-letniej ostrowczanki. Do jej zatrzymania doszło na terenie miasta. Kobieta była poszukiwana na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim. W więziennej celi ma do odbycia karę 272 dni pozbawienia wolności za dokonane oszustwo. Ostrowczanka trafiła już do zakładu penitencjarnego, gdzie odbędzie zasądzoną karę.

Opr. EW

Źródło: KPP Ostrowiec Świętokrzyski