Europiknik w Ekonomiku z okazji Dnia Dziecka
W ubiegły weekend uczniowie Ekonomika świętowali Dzień Dziecka na wyjątkowym pikniku, który w tym roku odbył się pod znakiem 20. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Kolorowe kocyki, smaczne potrawy i liczne atrakcje zdominowały to wydarzenie.
  1. Tematem przewodnim były państwa członkowskie Unii Europejskiej.
  2. 15 klas przygotowało kolorowe i pomysłowe kocyki.
  3. Jury przyznało nagrody za najlepsze prezentacje.
  4. Nowością była kawiarnia nauczycielska „Cafe Klimt Wien”.

W tegorocznej edycji pikniku wzięło udział 15 klas, z których każda przygotowała kocyk prezentujący wylosowany kraj unijny. Kolorowe, pełne smakołyków i pomysłowo udekorowane kocyki przyciągały uwagę zarówno uczniów, jak i nauczycieli.

Jury, w skład którego weszli: wicedyrektor Agnieszka Kutera, Anna Czuba, Dorota Mazan, Zofia Wojtyła i Łukasz Łoboda, miało trudne zadanie wyłonienia zwycięzców. Ostatecznie pierwsze miejsce przyznano trzem klasom: 1c za prezentację Węgier, 2a za Irlandię i 2c za Holandię. Drugie miejsce zdobyła klasa 2e, która przygotowała kocyk o Portugalii. Trzecie miejsce podzielono między trzy klasy: 1d za Włochy, 2b za Francję i 3c za Szwecję.

Wszystkie klasy zasługują na ogromne brawa i gratulacje za zaangażowanie i kreatywność. Nowością tegorocznego pikniku było „stoisko” nauczycielskie, czyli kawiarnia „Cafe Klimt Wien” w stylu secesyjnym. Uczniowie mogli skosztować tam tortu Sachera i pysznej kawy, a także podziwiać nauczycielki w stylowych sukniach i kapeluszach.

Oprócz konkursu na najlepszy kocyk, odbył się również test wiedzy o Unii Europejskiej, zawody sportowe oraz tańce europejskie. Wszyscy uczestnicy bawili się doskonale, a wydarzenie zakończyło się sukcesem dzięki zaangażowaniu Samorządu Uczniowskiego, opiekunek oraz pani pedagog Iwony Adamczyk.


Źródło: Powiat Ostrowiecki