Nietrzeźwi kierowcy zatrzymani w weekend przez ostrowiecką policję
Pomimo licznych ostrzeżeń i kampanii społecznych, nietrzeźwi kierowcy nadal stanowią poważne zagrożenie na naszych drogach. W miniony weekend policjanci zatrzymali aż sześciu takich kierujących.
  1. W piątek rano zatrzymano 49-letnią kobietę z 2,5 promilami alkoholu.
  2. 36-latek z promilem alkoholu zatrzymany tego samego dnia wieczorem.
  3. 31-latek z aktywnymi zakazami prowadzenia pojazdów złapany w sobotę.
  4. W niedzielę zatrzymano dwóch kierowców z promilami alkoholu.

W miniony piątek, 14 czerwca, kwadrans po godzinie 7, na ul. Leśnej zatrzymano 49-letnią kobietę prowadzącą pojazd marki Peugeot. Okazało się, że miała blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie i spowodowała kolizję z zaparkowanym Nissanem.

Tego samego dnia o godzinie 20, funkcjonariusze z ostrowieckiej drogówki zatrzymali 36-letniego mężczyznę kierującego Volkswagenem w miejscowości Nietulisko Duże. Badanie wykazało blisko promil alkoholu.

W sobotę, kwadrans przed godziną 11, w miejscowości Stoki Duże, policjanci zatrzymali 31-letniego kierowcę mitsubishi, który miał ponad pół promila alkoholu. Dodatkowo sprawdzenie w systemach policyjnych wykazało, że posiada dwa aktywne zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych wydane przez Sądy Rejonowe w Kraśniku i Stalowej Woli.

W niedzielę, kilka minut po godzinie 9, na ul. Świętokrzyskiej policjanci zwrócili uwagę na tor jazdy kierowcy BMW. Badanie alkomatem potwierdziło, że 29-letni mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Ostatni incydent tego dnia miał miejsce w miejscowości Rudka Bałtowska, gdzie zatrzymano 21-letniego kierowcę Volvo z blisko 1,5 promila alkoholu.

Wszyscy zatrzymani nietrzeźwi kierowcy odpowiedzą teraz przed sądem. Przypominamy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.


Źródło: Policja Ostrowiec Świętokrzyski