Kurs sędziowski w SMS: Mariusz Trofimiec szkolił przyszłych arbitrów piłkarskich
W ostrowieckiej Szkole Mistrzostwa Sportowego odbył się dwudniowy kurs na sędziego piłkarskiego. Uczniowie mieli okazję zgłębić zasady gry oraz techniki sędziowania pod okiem Mariusza Trofimca ze Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej. Kurs ten cieszył się dużym zainteresowaniem, a jego uczestnicy już wkrótce podejdą do egzaminów kondycyjnych i teoretycznych.
  1. Dwudniowy kurs w SMS
  2. Szkolenie prowadzone przez Mariusza Trofimca
  3. Egzaminy kondycyjne i teoretyczne w wakacje
  4. Możliwość rozpoczęcia kariery sędziowskiej

W dniach 17 i 18 czerwca 2024 roku w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się intensywny kurs na sędziego piłkarskiego. Wydarzenie to miało na celu przekazanie uczestnikom wiedzy na temat przepisów gry w piłkę nożną oraz wytycznych dotyczących oceny sytuacji na boisku.

Kurs został poprowadzony przez doświadczonego instruktora, Mariusza Trofimca ze Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej w Kielcach. Uczniowie mieli okazję nauczyć się m.in. interpretacji spalonego, oceny gry niedozwolonej, a także zarządzania zawodami i reagowania na niesportowe zachowanie.

W kursie uczestniczyło ponad 20 osób, głównie uczniów SMS. Jak podkreślają organizatorzy, zaangażowanie młodych ludzi było imponujące. Wszyscy kursanci już w wakacje przystąpią do egzaminów kondycyjnych i teoretycznych, które będą decydujące w ich dalszej karierze sędziowskiej.

„Kurs na sędziego piłkarskiego dla uczniów SMS zorganizowano na miejscu po raz pierwszy. Nie byłoby to możliwe bez zaangażowania wicedyrektora ds. sportu, Rafała Lasockiego” – podkreślają organizatorzy. Dzięki temu wydarzeniu młodzi sędziowie mają szansę zdobyć cenne doświadczenie na lokalnych boiskach, zaczynając od grup młodzieżowych.

Przyszli sędziowie, po pozytywnym zaliczeniu egzaminów, będą mogli rozpocząć swoją przygodę z sędziowaniem w rozgrywkach młodzieżowych. To wyjątkowa okazja, aby od najmłodszych lat rozwijać swoje umiejętności i pasję do piłki nożnej, a także przyczynić się do podnoszenia poziomu sportowego w regionie.


Źródło: Powiat